Świąteczne Warsztaty Kreatywności

Coraz bliżej Święta… 

Jak co roku, tak i w tym gościliśmy w naszym internacie wspaniałe osoby- „ciocie- babcie” -Wolontariuszki z Towarzystwa Wolnej Wszechnicy Polskiej w Lublinie a także studentki IV roku psychologii.
Wspólnie zorganizowaliśmy Świąteczne Warsztaty Kreatywności. Było dekorowanie pierniczków, świąteczne aniołki z papieru i gwiazdka z drewnianych patyczków.
Później były rozmowy o tradycjach w domach naszych wychowanków i świętach obchodzonych dawno, w domach naszych gości. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania kolęd i degustacji przygotowanych słodkości.
Na zakończenie dzieci zostały obdarowane cudownymi prezentami a tę wspaniałą chwilę uwieczniłyśmy na wspólnej fotografii.
Bardzo dziękujemy wolontariuszkom za okazane wsparcie i serce.

OKULAR ZDOBYTY

                        Okular- to coroczny OGÓLNOPOLSKI konkurs talentów w różnych dziedzinach, dla uczniów ze szkół dla słabo widzących, odbywający się w studiu im. A. Osieckiej w Radiowej Trójce w Warszawie.

Jak zwykle, tak również 8.12.2019r nasi uczniowie wrócili z eliminacji z Warszawy z czołowymi nagrodami zdobytymi w wielu kategoriach.

 Aż trzy pierwsze miejsca zdobyły uczennice klasy VII naszej szkoły:

 -w kategorii scenicznej  I miejsce równorzędnie otrzymały

Emilia Kuźmiczuk (wystąpiła z monodramem Pt. „Wojenni przyjaciele”)

Nikola Wojciechowska (śpiewała piosenkę)

– w kategorii literackiej I miejsce –szkoły podstawowe zdobyła

Aleksandra Potapczuk (napisała zabawne opowiadanie, oparte na autobiografii Pt. ”Zgubione okulary”.)

II miejsca to także nasi uczniowie:

Kamila Liwak  w kategorii scenicznej za piosenkę o przyjaźni, Kacper Telebski w kategorii fotograficznej za zdjęcia- portret z psem autoportret z mopsem.

Gratulujemy zwycięzcom! Uczniów przygotowały: Emilię, Olę i Kacpra- mgr Renata Łęczyńska

Nikolę i Kamilę- mgr Renata Sieńko-Kreft.

 

Kolejny projekt z RITĄ

         „Pomóc jak najwcześniej – skuteczne wsparcie i rehabilitacja małego niewidomego dziecka w środowisku rodzinnym i edukacyjnym” to temat projektu jaki będzie realizowało nasze stowarzyszenie w ramach programu grantowego  RITA – przemiany w regionie. Nasz projekt złożony w konkursie –  Projekty partnerskie jesień 2019 został bardzo wysoko oceniony i jako jeden z 14 na 85 złożonych projektów  otrzymał dofinansowanie. W ramach projektu będziemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka i jego rodziny   z nauczycielami ze szkół partnerskich w Mińsku i w Moskwie. Projekt przewiduje m.in. wizyty partnerskie, warsztaty szkoleniowo – metodyczne i obserwacje zajęć. Zaprezentujemy także pracę naszych specjalistów prowadzoną w ramach Wiodącego Ośrodka Koordynacyjno – Rehabilitacyjno -Opiekuńczego jaki pełni nasza szkoła w ramach rządowego programu kompleksowego wsparcia dla rodzin  „Za życiem”.

350-ta rocznica erygowania Parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie

    Dnia 06.12.2019 r. Weronika Pałka – uczennica klasy II A deklamując wiersz napisany przez katechetkę p.K.Majewską witała w imieniu parafian, a szczególnie dzieci Ks. Abpa Prof. S.Budzika Metropolitę Lubelskiego na uroczystej Mszy Świętej z okazji 350 – lecia powstania Parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie.

Patronka Polskich Nauczycieli

    Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy administracyjni złożyli swój podpis na liście pod petycją Abpa Poznańskiego S.Gądeckiego za pośrednictwem wydziału ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie, aby ogłosił bł. Natalię Tułasiewicz Patronką Polskich Nauczycieli. Do poparcia w/w kandydatki włączyło się 70 osób z Ośrodka jak i 15 osób z Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym nr 70 w Lublinie oraz 17 osób z Przedszkola nr 75 w Lublinie. Łącznie wzięły udział 102 osoby. Do uczestnictwa w akcji zachęciła katechetka p.K.Majewska.

W świecie robotów

3 grudnia 2019 r. wychowankowie internatu zwiedzili Interaktywną Wystawę Robotów.
Dzięki najnowszej technologii mogli poznać mechanizm działania 60 robotów z całego świata. Obejrzeli prawdziwy teatr robotów, mieli okazję sterować dronem, mogli siłą umysłu ,, zmusić ” przedmioty do poruszania się.
Wystawa w Roboparku była dla dzieci wspaniałą edukacją i rozrywką.

Wyjście zorganizowały: p. Agnieszka Szczotka, p. Jolanta Jasińska, p. Anna Nowak

 

Mikołajkowy Wojewódzki Turniej „Boccia 2019”

          4 grudnia 2019 roku w Centrum Kultury Fizycznej UMCS odbył się Mikołajkowy III Wojewódzki Turniej „Boccia 2019” dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Turniej organizowany był przez Uczniowski Klub Sportowy „OKEJ” Lublin. W zawodach uczestniczyli przedstawiciele dziewięciu ośrodków. Zwycięstwo w zawodach odniosła para reprezentujaca AKSON „Krok za krokiem” Zamość. Nasz Ośrodek reprezentowali: Julia Makiewicz, Aleksandra Potapczuk, Agata Aftyka, Patryk Zmora, Katarzyna Bogudał i Jakub Sagan.  Zawodnicy pełni sportowych wrażeń i satysfakcji otrzymali rzeczowe nagrody oraz pamiątkowe medale. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

 

Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze…

         27.11.2019 r. dzieci z zespołów edukacyjno – terapeutycznych miały okazję poznać tradycje andrzejkowe. Nie zabrakło wróżb, przepowiedni i dobrej zabawy.                                                                                                          Dodatkowo Pani Ewa Podstawka przypomniała wszystkim uczestnikom spotkania co to znaczy być dobrym kolegą!. Dzieci z zespołu VII zaprezentowały scenki „jak należy” bądź „nie należy” zachowywać się wobec kolegi. Wszyscy zaśpiewali piosenkę  „Kiedy buzia nie wypowie tego co pomyślisz w głowie, twoje ręce ci pomogą, one to pokazać mogą”. i nauczyli sie gestów.                                                                                                                      Ogłoszono konkurs „Dobry kolega”, jego wyniki zostaną ogłoszone 21 marca 2020 r.

                         

Świąteczne okna…

Świąteczny nastrój czuć w całej szkole. Dziękujemy Pani Bożence, Dorotce i Beatce za pięknie przystrojone okna!

 

…Idzie Dobry Święty z długą, siwą brodą…

                     Dnia 02.12.2019 r. gościliśmy dziecięcy zespół Promyczki z parafii Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Lublinie, który poprzez śpiew pieśni religijnych uświetnił spotkanie z Mikołajem pod hasłem:”Chcę szczęścia na dziś i na przyszłe chwile, choćby kosztowało – nawet nie wiem ile!” Ksiądz Adam Patyjewicz z parafii p.w. św. Mikołaja – biskupa w Lublinie przybliżył wszystkim uczestnikom postać tego świętego. Dużą niespodzianką dla przedszkolaków, uczniów klas 1-3 oraz dzieci z zespołów okazał się bezpośredni kontakt z osobą Mikołaja. 

                     Radość i uśmiech gościły na twarzach dzieci, gdyż miały możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z niezwykłym gościem oraz otrzymania od niego prezentów. A wszystko to w ramach „Orszaku Świętego Mikołaja”. Nad całością czuwała katechetka Katarzyna Majewska.

Accessibility