Informacje dotyczące procedury składania wniosków o przyznanie stypendiów szkolnych dla uczniów

Informacje dotyczące procedury składania wniosków o przyznanie

stypendiów szkolnych dla uczniów

 1. Możliwość ubiegania się o pomoc materialną dotyczy uczniów szkół oraz wychowanków ośrodków aktualnie kształcących się, zamieszkałych na terenie Miasta Lublin, którzy nie ukończyli 24 roku życia.
 2. Wnioskodawcą powinien być:
 • rodzic (prawny opiekun) – w wypadku ucznia niepełnoletniego;
 • uczeń – jeśli ukończył w chwili składania wniosku 18 lat;
 • w szczególnych przypadkach dyrektor szkoły lub ośrodka.
 1. Stypendium szkolne może otrzymać uczeń, w którego rodzinie dochód na osobę nie przekracza 528 zł netto przy jednoczesnym wystąpieniu co najmniej 1 z poniżej wymienionych okoliczności:
 • bezrobocia,
 • niepełnosprawności,
 • ciężkiej lub długotrwałej choroby,
 • wielodzietności,
 • braku umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych,
 • alkoholizmu lub narkomanii,
 • rodziny niepełnej,
 • zdarzenia losowego (rozumianego jako nagłe, niespodziewane, pojedyncze i niezależne od człowieka zdarzenie wywołane przyczynami zewnętrznymi, których nie można było przewidzieć. Zdarzenia losowe mogą być spowodowane przez siły przyrody i przez działania ludzi. Przykładowo za takie zdarzenia uważa się np. kradzieże, włamania, zniszczenie domu wskutek pożaru czy zalanie wodą, nieszczęśliwe wypadki powodujące uszczerbek na zdrowiu). 

Wszelkich informacji (wzór wniosku, oświadczenia) oraz pomocy w wypełnianiu wniosków udziela pedagog szkolny– Aleksandra Borzęcka-Sagan

Kompletnie wypełnione wnioski przyjmowane  są do dnia 16 września 2019 r.

 

Czekamy na Was!

 Łapacze snów nie pozwolą zapomnieć o wakacyjnych przygodach!

Prośba o zapoznanie się z nowym regulaminem stołówki szkolnej

Regulamin stołówki szkolnejcz1 (1)
Regulamin stołówki szkolnejcz1 (2)

 

 

INFORMACJA

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 odbędzie się dnia 2 września o godz. 11.00. 

 

Sukces na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej!

                W dniach 10 – 29 lipca 2019 r. trzy  wychowanki z naszego Ośrodka: Nikola, Emila
i Agata brały udział w XXIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej Impresje Artystyczne – Ciechocinek 2019.  Przez dwa tygodnie przed festiwalem ruszyły warsztaty wokalne, podczas których wychowanki z profesjonalnymi instruktorami: Ludmiłą Małecką, Adrianną Olędzką, Eweliną Kordy, Joanną Wojnowską,  Mariuszem Urbaniakiem i Mario Szaban ćwiczyły emisję głosu, dykcję, artykulację, repertuar i śpiew, by w jak najlepszy sposób zaprezentować się przed ciechocińską publicznością. O laury walczyło 45 uczestników w kategoriach do 16 i 25 roku życia.  – Nikola zdobyła III miejsce w kategorii do lat 16, a Agata wyróżnienie w kategorii do 25 roku życia.  Pracom jury przewodniczył Andrzej Frajndt z zespołu Partita. Kolejne dni festiwalu poświęcono na koncert galowy, gdzie gwiazdą wieczoru był zespół Alubali z Gruzji oraz koncert laureatów. Opiekę podczas wyjazdu nad wychowankami sprawowały panie: Grażyna, Berta, Renata i Kamila – mama Emilii.

Temat: WNIOSKI O DOWÓZ UCZNIÓW Z TERENU GMINY LUBLIN

        Rodzice nowo przyjętych uczniów, zainteresowani dowozem dziecka do szkoły, proszeni są o złożenie w sekretariacie do 29 lipca wniosku. Wnioski złożone po tym terminie będą rozpatrywane przez przewoźnika dopiero we wrześniu.

Półkolonie już za nami!

Kino, koncert muzyki poważnej, wyjście do Ogrodu Saskiego i chwile relaksu na placu zabaw, basen, wyjście do groty solnej, zajęcia z Muzykoterapeutką, wspólne robienie gofrów, spacery i nocowanie – tym tygodniem zakończyliśmy nasze półkolonie. Wreszcie przyszedł długo oczekiwany czas na wakacje, hura!

 

Półkolonie w Ośrodku

Jesteśmy już po półmetku naszych półkolonii, które zaczęły się 1 lipca. W ubiegłym tygodniu jedna z grup była na basenie, odwiedziliśmy grotę solną, spacerowaliśmy po Placu Litewskim, jedliśmy lody na Krakowskim Przedmieściu, bawiliśmy się na placu zabaw, wspólnie piekliśmy szarlotkę, braliśmy udział w warsztatach bębnowych, ale oprócz przyjemności był też czas na pracę. Tydzień zakończyliśmy piątkowym nocowaniem w Ośrodku, a w sobotę rano zadowoleni rodzice przyszli odebrać swoje pociechy. 🙂

Ach, to nasze morze!

Lato w pełni, ale w Jastrzębiej Górze na szczęście jeszcze tłumów nie ma. Korzystamy z uroków nadmorskiej plaży, spacerujemy, a po południu ćwiczymy umysły. Trenerzy lansują nową modę – lato 2019, zachęcając do relaksu w saunie.

 

„I cóż powiecie na to, że już zbliża się lato?”

 

            Wszystkim dzieciom i ich Rodzicom życzymy wspaniałych, wesołych i bezpiecznych wakacji . Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń, bajkowych przygód i samych słonecznych dni!

                                                                                                                                                        Życzy  Dyrekcja SOSW

                                                                                                                                                                                       

Accessibility