Laureaci na spotkaniu z Prezydentem Lublina

Jak co roku, nie mogło nas zabraknąć w gronie uczniów lubelskich szkół zaproszonych na spotkanie laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów artystycznych z Prezydentem naszego miasta. Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta organizatorem konkursów muszą być instytucje prowadzące statutową działalność artystyczną – domy kultury, biblioteki, muzea.

A oto Laureaci:     

Szkoła Podstawowa:

 1. Magdalena Pęcak
 • 49 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PANTEL – Brązowy medal
 • XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” – I miejsce
 1. Michał Sochal
 • XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” – III miejsce

Gimnazjum:

 1. Weronika Świszcz
 • II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Rzeka Dziedzictwo Natury, Kultury i Tradycji” – III nagroda
 1. Malwina Stanisławska
 • IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Wakacje” – nagroda
 • XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” – II Miejsce
 1. Dominik Bednarczyk
 • XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” – I Miejsce
 1. Filip Rojewski
 • XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” – II Miejsce
 1. Helena Motyl
 • XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” – I Miejsce
 1. Bartłomiej Małecki
 • XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” – III Miejsce

Uczniów do konkursów przygotowała pani Agata Nicińska-Cichowlas

Liceum Ogólnokształcące:

 1. Artur Malec:
 • XVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Darujmy światu pokój” – nagroda specjalna

Ucznia do konkursu przygotowała pani Agnieszka Kita.

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!!!

 

Weekend w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

15 czerwca wychowankowie internatu wybrali się na dwudniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego.
Weekend pełen atrakcji rozpoczęliśmy od rejsu statkiem po Wiśle, podczas którego podziwialiśmy przepiękne krajobrazy w dolinie rzeki.

„Afrykańskie klimaty” 🙂 orzeźwiła przejażdżka meleksem po znanych zaułkach
Kazimierza. Poznaliśmy krótką historię miejsc ważnych dla tego urokliwego miasteczka. Byliśmy w Korzeniowym Wąwozie i na żydowskim cmentarzu.
Nie zabrakło czasu na spotkanie z kazimierskim czarownikiem przy studni na Starówce oraz na szał zakupów – pamiątek i upominków oraz maślanych kogutów, prosto z piekarni Sarzyńskich.
Było też „ zajadanie” przepysznych lodów produkowanych od 50 lat.
Na zakończenie dnia – wspólna kolacja – grill, śpiewanie ulubionych przez nas
piosenek.
Drugi dzień pobytu w Kazimierzu to dopiero było wyzwanie – ciągle pod górę 🙂
W ruiny zamku, jeszcze wyżej na basztę, wreszcie Góra Trzech Krzyży.
Tam śmiałkowie mogli powiedzieć – świat należy do odważnych, ale było warto.
Grupa mniej zaawansowana we wspinaczce, w tym samym czasie pokonywała
schody prowadzące do klasztoru Franciszkanów w centrum miasta.
Na koniec mogliśmy stwierdzić, że trudności i bariery nie stanowią przeszkody
w realizacji zamierzonych celów.
W czasie wspólnie spędzonego weekendu doświadczyliśmy przedziwnej życzliwości nieznanych ludzi, których przypadkowo spotkaliśmy w Kazimierzu 🙂
Zobaczcie na załączonych zdjęciach jak fajnie było!

Organizacją wyjazdu zajęły się panie: Bernarda Kasprzak, Iwona Korgul, Anna Nowak, Agnieszka Szczotka

 

 

Wycieczka do Zamościa

     W dniu 14 czerwca 2019r., w piątek byliśmy w Zamościu na całodniowej wycieczce szkolnej. Wszystko super się dało – super podróż i pogoda oraz wiele ciekawych miejsc, które zwiedziliśmy i miłych atrakcji.

           Pierwszym punktem programu naszej wycieczki był spacer po zamojskim ogrodzie zoologicznym, tam wiele radości sprawiło nam obserwowanie zwierząt z różnych stron świata. Z Panią przewodnik zwiedziliśmy najważniejsze zabytki Zamościa – Rynek Wielki, Ratusz, Rynek Wodny, Katedrę oraz Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego. Oczywiście były też różne atrakcje – wymienimy tylko kilka – odpoczynek przy fontannie, pyszne lody, kupowanie pamiątek.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie w realizacji wycieczki.

Wystawa Piotrka

                  Piotr odkrył przed nami fantastyczne zdolności plastyczne. Jego dojrzałość i wrażliwość twórcza oraz spójność prac zadziwiły wszystkich. Brawo Piotr! Czekamy na jeszcze… 🙂

Nasz udział w XII Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni

W dniach 4 – 7 czerwca 2019 r. w Bochni odbył się XII Festiwal PiosenkiIntegracja malowana dźwiękiem„.
W tegorocznej edycji wzięło w nim udział udział 118 uczestników w trzech kategoriach: integracyjny duet muzyczny (52 osób), zespół muzyczny (38 osób) i kabaret (28 osób).
Nasz Ośrodek reprezentowały dwie wychowanki w kategorii integracyjny duet muzyczny: Nikola Wojciechowska w duecie z  rówieśniczką z Marią z Przeworska i Agata Popławska w duecie z Konradem z Dobczyc. Nikola z koleżanką zaprezentowały piosenkę z repertuaru  Maryli Rodowicz „Ech mała”, a Agata w z kolegą „Gdzie się podziały tamte prywatki” z repertuaru Wojciecha Gąssowskiego. Obie wychowanki zaprezentowały bardzo wysoki poziom.
Warsztaty prowadzili i oceniali  artyści w składzie: Tadeusz Woźniak – przewodniczący (instruktor Nikoli), Ania Rusowicz, Ola Królik ( instruktor Agaty), Alicja Węgorzewska, Halina Mlynkova, , Kolja Koglin, Deryl Strodes i Maurycy Polaski.

 

Zajęcia „Potrawy naszych przodków”

I znowu przenieśliśmy się do epoki Średniowiecza-tym razem poznawaliśmy potrawy naszych przodków, to tytuł zajęć, które odbyły się 06.06.2019r. w internacie przy ul. Hirszfelda 6.
W klimat tego okresu wprowadził nas Maciej herbu Janina, który jako rycerz zademonstrował strój rycerski i przedmioty z tego czasu. Opowiadał o ówczesnych zwyczajach, szczególnie tych o codziennym życiu naszych przodków.
Główną część zajęć poprowadziły panie ze Studium Medycznego w Lublinie. Były przyrządzane potrawy
z XII – XIV wieku, a mianowicie: podpłomyki, danie na gorąco – kapusta z boczkiem, grochem i wspaniały deser – gotowana śmietanka z miodem i lawendą. Wszyscy aktywnie zaangażowali się w prace kulinarne –
a potem degustacja – naprawdę było dobre, a nawet b. dobre i przede wszystkim zdrowe.

Organizatorkami były – Ewa Paterkowska i Dorota Polonis.

Podsumowanie konkursów plastycznych

                              To był bardzo pracowity, pełen przedsięwzięć artystycznych rok. Dziękuję wszystkim dzieciom i młodzieży za udział w wielu konkursach lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Myślę, że tak duża ilość nagród i wyróżnień będzie dla nas wszystkich motywacją do dalszego działania na polu sztuki. Prezentujemy podsumowanie artystyczne roku szkolnego 2018/19 w dziedzinie plastyki. Są to tylko wybrane, nagrodzone konkursy, Jeszcze raz zachęcam wszystkie dzieci do podejmowania artystycznych wyzwań.

                                                              Agata Nicińska-Cichowlas- nauczyciel plastyki.

Japonia – mamy brąz!

                 Mamy brąz !!!! i nagrodę w 49. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym w Japonii. Medal zdobyła dla nas Magdalena Pęcak, a nagrodę firmy  Pentel Michał Sochal. Nadesłano 15 108 prac z całego świata i aż 2623 z Polski! Spośród wszystkich nagrodzonych, aż 148 prac to dzieła uczestników z naszego kraju.

          Prace konkursowe były oceniane przez Jury, w skład którego weszli profesorowie, asystenci profesorów i wykładowcy uniwersytetów japońskich. Wybrane prace były prezentowane na wystawie w Tokio w marcu 2019, a później w Osace i innych miastach japońskich. Konkurs sponsorowany jest przez japońską fundację wspierającą edukację artystyczną (Biiku Bunka Kyokai) we współpracy z: Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii, Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, gazetą Yomiuri Shimbun, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Stowarzyszeniem Japońskiej Edukacji Artystycznej oraz firmą Pentel.

Celem Konkursu jest budowanie pełnego zrozumienia pomiędzy dziećmi z całego świata oraz umożliwienie im, poprzez uczestnictwo w Konkursie i wystawę zgromadzonych prac, pogłębiania komunikacji w sposób wykraczający poza ograniczenia rasowe, językowe oraz kulturowe. Organizatorzy mają nadzieję, że poprzez poznanie sztuki rówieśników z innych krajów, młodzież (oraz dorośli) uświadomią sobie, że znacznie więcej ich łączy niż różni.                                                                                                                                                                                                        Uczniów przygotowała pani Agata Nicińska – Cichowlas. GRATULUJEMY!

 

Ogłoszenie

            Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19 przy ul. Hirszfelda 6 odbędzie się w środę – 19 czerwca o godz. 11.30

Papugarnia daje radość!

       Dzieciaki z zespołu rew-wych. wybrały się do papugarni. Ptaki podlatywały bardzo blisko, podgryzały nas, pozwalały się pogłaskać, można było je nakarmić. Dzieci były zaciekawione papugami i zadowolone z naszego wyjścia. 🙂

Accessibility