II Wojewódzki Turniej „Boccia 2018” dla dzieci i młodzieży

        6 grudnia 2018 roku w Centrum Kultury Fizycznej UMCS odbył się Mikołajkowy II Wojewódzki Turniej „Boccia 2018”  dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Okej” Lublin.                                                                                                                                                 

       Głównym celem turnieju była integracja dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, a także promocja Bocci jako dyscypliny paraolimpijskiej.

       W zawodach udział wzięło 18 par. Zwycięstwo w zawodach odniosła para reprezentująca AKSON „Krok za krokiem” Zamość. Nasz ośrodek reprezentowali: Agata Aftyka, Adam Zając, Łukasz Kłodnicki i Jekub Stelmar. Natomiast najmłodsi uczestnicy naszego ośrodka: Marcel Szysz, Jan Pieróg, Milena Kowalczyk, Jagoda Wójtowicz, Adrian Dors i Kacper Kozak doskonalili grę w boccie bawiąc się ze Św. Mikołajem i dziećmi z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr 12. Wszyscy uczestnicy pełni sportowych wrażeń otrzymali rzeczowe nagrody wraz z pamiątkowymi medalami.

Szkoła Młodych Patriotów to My!

          W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszego Ośrodka, uczestniczyli w realizacji Projektu „Szkoła Młodych Patriotów” edycja VIII, którego organizatorem było Studium Prawa Europejskiego z siedzibą w Warszawie. Cel projektu zakładał uświadomienie młodym ludziom, na czym polega współczesny, mądry i odpowiedzialny patriotyzm. Młodzież poprzez podejmowane zadania, poznawała nie tylko sylwetki i czyny polskich bohaterów, ale przede wszystkim szukała odpowiedzi na jakich wartościach dzisiaj, powinno budować się postawy patriotyczne. Wszystkie zadania były oceniane przez jury projektu, na podstawie sprawozdań oraz protokołów konkursów wysyłanych do organizatorów. Za każde podjęte działanie uzyskaliśmy maksymalną ilość punktów. W nagrodę za 100% wykonie zadań projektowych, otrzymaliśmy Tytuł „SZKOŁY MŁODYCH PATRIOTÓW”. Dodatkowym zadaniem był kurs online dla koordynatora projektu, który kończył się testem zaliczeniowym. Do otrzymania certyfikatu przyczynili się nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele: koordynator projektu Pani Magdalena Wawszczak, nauczyciele języka polskiego Monika Kościuk, Renata Łęczyńska i nauczyciel zajęć artystycznych Agata Nicińska – Cichowlas.

Teatr Rekwizyt na Targach Aktywności Osób Niepełnosprawnych

Uczniowie z internatów SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych reprezentowali Ośrodek na VI edycji Lubelskich Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się 4 grudnia 2018r.
Wystąpili w Przeglądzie Małych Form Teatralnych z prezentacją spektaklu „Szczęśliwy książę” na podstawie opowiadania Oskara Wilde`a.
Była to premiera tego przedstawienia przygotowanego w tym roku szkolnym przez p. Ewę Paterkowską, p. Dorotę Polonis, p. Agnieszkę Stunio we współpracy z plastykiem p. Agatą Nicińską-Cichowlas.
Zaangażowanie i kreatywna praca uczniów zaowocowała bardzo dobrym występem, co dało aktorom dużo radości i motywację do kontynuowania artystycznej działalności.

 

Wyróżnienie dla Emilki

Z poezją na ustach
…. tak najkrócej można określić zdobycie zaszczytnego WYRÓŻNIENIA przez Emilkę Kuźmiczuk uczennicę kl. 6.  Emilia wzięła udział  w Miejskim Konkursie Recytatorskim, gdzie zaprezentowała z powodzeniem 2 wiersze poetów związanych z Lublinem. Poziom konkursu był bardzo wysoki, w Jury zasiadali lubelscy aktorzy dramatyczni i dziennikarze Radia Lublin.
Doborem repertuaru i treningiem artystycznym zajęła się z Emilką mgr Renata Łęczyńska.

INFORMACJA

INFORMACJA

PROGRAM   „ ZA ŻYCIEM”

Zostały wolne miejsca na zajęcia z rehabilitacji!

Na pozostałe specjalistyczne zajęcia nie mamy miejsc do odwołania.

 

Zapisy oraz konsultacje dotyczące programu „Za Życiem”

udzielane są według następującego harmonogramu:

czwartek: 14.00 – 16.00

 

WIZYTA GÓRNIKA W NASZEJ SZKOLE

W związku z obchodzonym świętem Barbórki, dzisiaj gościliśmy w naszej szkole górnika. Pan Lech opowiedział o ciężkiej i trudnej pracy pod ziemią.
Zaprezentował galowy strój górniczy. Dzieci mogły dotknąć i przymierzyć czako- czyli czapkę górniczą. Dowiedziały się, że kolory pióropusza wskazują na: biały – inżyniera, zielony – dyrektora, czarny – zwykłego górnika, czerwony – członka orkiestry górniczej. Barwami górniczymi są czerń i zieleń.
Pan górnik przyniósł ze sobą węgiel, opowiadał o jego wykorzystaniu na co dzień.
Na zakończenie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

VI Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych

          W dniu 4 grudnia 2018 roku, w centrum wystawienniczym Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 odbyła się szósta edycja Lubelskich Targów Aktywności Osób Niepełnosprawnych organizowanych przez Prezydenta Miasta Lublin, w których wziął udział również nasz Ośrodek. 

        Jak co roku głównym elementem Targów była część wystawiennicza połączona z kiermaszem prac osób niepełnosprawnych. Swoją ofertę zaprezentowały lubelskie firmy i pracodawcy zatrudniający lub chcący zatrudnić osoby niepełnosprawne, instytucje i organizacje realizujące projekty szkoleniowe kierowane do osób niepełnosprawnych, placówki terapeutyczne, edukacyjne oraz organizacje pozarządowe o społecznym profilu działalności. W tym roku odbyły się także występy artystyczne (w tym uczniów z naszego Ośrodka), w których zaprezentowały się osoby z niepełnosprawnościami

Świetlicowe Andrzejki

  29.11.2018 r. w świetlicy szkolnej odbyły się zabawy i wróżby andrzejkowe dla najmłodszych. Uczestniczyły w nich dzieci z klas i zespołów I – III. Panie prowadzące przygotowały dla dzieci kilka zabaw i wróżb andrzejkowych m.in. lanie i wróżenie z wosku, łowienie jabłka z wody, taniec z balonem itp. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali ciasteczko i wróżbę. Andrzejki przygotowały panie: Kowalczuk N., Pepaś W., Chmielewska A., Lipczak E., Bąk J., Zalewska D.

Już dzisiaj odwiedził nas Święty Mikołaj!

W  dniu dzisiejszym odwiedził nas Święty Mikołaj wraz z całym Orszakiem. Przy dźwiękach pastorałek obdarowani zostaliśmy podarkami. Dziękujemy!!!

„…na świętego Andrzeja …” Wieczór wróżb w internacie

„…na świętego Andrzeja dziewczynom (i chłopcom) z wróżby nadzieja…”

Wychowankowie naszego internatu poprzez liczne zabawy i wróżby andrzejkowe próbowali poznać swoją przyszłość. Lanie wosku przez dziurkę od klucza, przebijanie serc z imionami chłopców i dziewczyn oraz czytanie, co nam los przyniesie z kart oraz z symboli ukrytych pod wybranym kubkiem, to najbardziej popularne przykłady zabaw odbywających się podczas zabawy.

Wszyscy miło spędziliśmy czas z nadzieją, że dobre wróżby się spełnią.
Była też dobra muzyka. Po wróżbiarskim wieczorku był czas na dyskotekę. Wszyscy bawili się wesoło.

 

 

Accessibility