Zespół rewalidacyjno-wychowawczy nr 1: Szymon, Kasia, Ola i Paweł

Zabawy na placu naszych milusińskich

Statut Stowarzyszenia

Statut Stowarzyszenia

Kontynuuj czytanie

Przyjmijcie dary Ducha Świętego

Dnia15.05.2019 z rąk abpa S.Wielgusa Sakrament Bierzmowania przyjęło 4 uczniów w kościele p.w.św. Jakuba Apostoła w Głusku.  Natomiast dnia 18.05.2019 z rąk ks. infułata G.Pawłowskiego Sakrament Bierzmowania przyjęło 9 uczniów w kościele p.w. św. Mikołaja – biskupa w Lublinie. W uroczystości uczniom towarzyszyły ich rodziny.

Nagroda za „ŻYWE SŁOWO” dla Emilki

Konkursy „żywego słowa” to konkursy recytatorskie.

Emilka Kuźmiczuk  po raz kolejny stanęła do turnieju na piękne słowo w Małym Konkursie Recytatorskim.

 Nasza uczennica pokonała ponad 20 recytatorów z całego Lublina zdobywając Nagrodę i tytuł Laureata. Fragment  prozy (5 min!) recytowany przez Emilkę zachwycił nie tylko Jury, ale i uczestników konkursu, co podkreślili spostrzegawczy jurorzy. Dodatkowo nasza aktorka będzie reprezentowała na etapie wojewódzkim konkursu- uczniów ze szkół lubelskich w czerwcowych zmaganiach recytatorskich.

  • Emilkę przygotowała mgr Renata Łęczyńska

Podsumowanie wizyty w Bułgarii z programu Erasmus+

W dnia 6 – 11 maja uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w wyjeździe do Bułgarii w ramach realizacji zadań programu Erasmus+ Included Cultured

Tematem przewodnim tej wizyty było: „Aktywni  europejczycy – kompetencje i umiejętności społeczne”

Dla niektórych z nas była to pierwsza w życiu podróż samolotem. Na miejscu Sofia przywitała nas chłodną i deszczową pogodą. Na szczęście tylko jeden dzień było zimno. Kolejne dni obfitowały w ciekawe wydarzenia.

Przywitano nas chlebem i solą.  Przedstawiciele każdej ze szkół partnerskich zaprezentowali swoje zainteresowania. Nasz Ośrodek reprezentowała Daria, która opowiedziała o swoich pasjach związanych ze sztuką. Młodzież uczestniczyła w szkoleniach i debatach m.in. na temat: Dlaczego powinienem być aktywnym obywatelem Europy? Dlaczego powinienem ukończyć szkołę, głosować w wyborach, uczestniczyć w inicjatywach mojej społeczności lokalnej, być aktywnym na rynku pracy? Nauczyciele uczestniczyli w warsztatach budujących pozytywne relacje w zespole, obserwowali lekcje w szkole goszczącej, oraz wzięli udział w spotkaniu z wiceprezydentem Sofii – osoba niepełnosprawną ruchowo, która odpowiada m.in. za politykę społeczną miasta. Podczas spotkania została omówiona  rola sektora pozarządowego w życiu publicznym. Zwiedziliśmy Monastyr w pobliżu Sofii, który wywarł na nas ogromne wrażenie. Najcenniejsze dla uczestników wyjazdu pozostaną wspomnienia i nawiązane przyjaźnie z pozostałymi uczestnikami mobilności.

Ośrodek reprezentowali: Agat Aftyka, Daria Wolińska, Jakub Sochal, Szymon Budzyński, Jakub Sise i Marcin Fim. Opiekę sprawowały: p. wicedyrektor Danuta Kaczorowska, p. Dorota Zalewska                            i p. Edyta Sosnowska

 

Terminy spotkań zespołów

Informacja

Sprawozdanie z działalności

Sprawozdanie z działalności Lubelskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Zdobywcy Marzeń” za rok 2018

Kontynuuj czytanie

Konkurs – Ekologia bliżej nas

W środę 15.05.2019r. w internacie odbył się konkurs ekologiczny pod hasłem „ Ekologia bliżej nas”.

W konkursie rywalizowały ze sobą trzy zespoły wychowanków w następującym składzie:

Zespół I: Jakub Siergiej, Aleksandra Stemler

Zespół II: Tomasz Żmuda, Nikola Wojciechowska

Zespół III: Daria Wolińska, Weronika Świszcz

Uczestnicy wykazali się dużą znajomością problematyki ekologicznej, po wyrównanej rywalizacji ostatecznie zwyciężył zespół II.

Konkurs został przygotowany przez p. A. Nowak i p. B. Szkutnik.

Szkolny Dzień Osób z Autyzmem

   W naszej szkole w dniu 17 maja 2019 r. odbył się Szkolny Dzień Osób z Autyzmem. Mamy nadzieję, że nasza akcja będzie tradycyjnie kontynuowana w związku z obchodami  Światowego Miesiąca Wiedzy o Autyzmie. Wszyscy zgromadzeni dowiedzieli się najważniejszych informacji na temat samego autyzmu. Osoby zgromadzone podziwiały prace konkursowe, wystawę dłoni uczniów odbitych w gipsie oraz mieli możliwość włożyć piękną niebieską koszulkę z napisem „Autyzm – Poznaj! Nie oceniaj!”. Uczniowie na zajęciach kulinarnych samodzielnie upiekli ciasteczka – serduszka w niebieskim kolorze, które wszystkim bardzo smakowały.                                                                     

                                                                                                   Agata Kułaga     

                                                                                                            

                                                                                                                

Bliżej Jezusa!

                     Piętnastu uczniów z naszego Ośrodka dnia 03.05.2019 r. o godz. 10.00 w kościele pw.św. Mikołaja w Lublinie z rąk ks.Proboszcza P.Kawałko przyjęło po raz pierwszy Jezusa Eucharystycznego. Uroczystość wzbogaciły pieśni i wiersze w wykonaniu uczniów oraz gra na gitarze i skrzypcach. Niektórzy rodzice poprzez prezentację przygotowanych tekstów aktywnie włączyli się w to wydarzenie. Stworzenie scenariusza, jak i całoroczne przygotowanie uczniów odbyło się pod okiem katechetki p.K.Majewskiej, zaś liturgię poprowadziły: p. P.Łeń, p.B.Kowalczyk, p. J.Krukowska, p.N.Kowalczuk oraz p.B.Krzych.

Accessibility