I miejsce dla Nikoli Wojciechowskiej w XVI Konkursie Recytatorskim Poezji Miłosnej ,, Erato”

Konkurs Recytatorski Poezji Miłosnej ,, Erato” dla burs i internatów województwa lubelskiego odbył się 07 lutego 2019 r. Była to już XVI edycja pod honorowym patronatem lubelskiego kuratora oświaty. Organizatorem była jak zawsze Bursa Szkolna Nr 2.
W konkursie wzięło udział 32 uczestników, którzy prezentowali wysoki poziom. Nasza wychowanka Nikola Wojciechowska powiedziała wiersz ,, List do Hanusi” K. Przerwy- Tetmajera. Wiersz trudny, pisany gwarą góralską. Jej występ został nagrodzony gromkimi brawami i Nikola zajęła pierwsze miejsce. Jury długo obradowało, bo wybór był trudny. Wiele osób składało gratulacje.
Wychowanka została przygotowana pod kierunkiem p. Jolanty Jasińskiej.

Gratulujemy!

W karnawale to są bale!

Pod tym hasłem w poniedziałek  4 lutego 2019 roku w naszym internacie odbył się bal karnawałowy dla dzieci.  Bogaty program zabaw sprawił, że żadne dziecko się nie nudziło. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i pięknych  strojach przygotowanych przez wychowawców.
 Na parkiecie pojawiły się księżniczki, damy dworu, piraci, wróżki i inne postaci z bajek. Wiele śmiechu było podczas tańca z balonikiem i konkursu z krzesłami. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
Dziękujemy wychowankom i uczniom klasy V oraz wychowawczyniom p. Agatce i p. Beacie za udział w  balu.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Przygotowanie:  Iwona Korgul, Bernarda Kasprzak

                                                                                                                              

 

Walentynki! Święto Zakochanych!

         Czekamy na ten dzień cały rok, aby w formie Walentynki zapewnić o swojej miłości, przyjaźni ważne w naszym życiu osoby – koleżankę, kolegę, nauczyciela, przyjaciółkę. W naszym ośrodku w piątek 9 lutego 2019 r. odbyły się preWalentynki. W udekorowanej serduszkami sali gimnastycznej spotkali się najpierw młodsi, a potem starsi uczniowie. Na początku spotkania panie katechetki przypomniały zebranym sylwetkę św. Walentego, który jest patronem tego dnia. A potem były jak zwykle wróżby walentynkowe, można było zrobić spóźnioną Walentynkę w Fabryce Walentynek, a także walentynkową biżuterię dla miłej sercu osobie. Młodsi i starsi chętnie brali udział w tradycyjnych konkursach: tańcu na gazetowym serduszku czy tańcu z serduszkowym balonem. Dzieci szukały swojej drugiej połowy kolorowego serduszka i bajkowej pary. Wiedzą na tematy walentynkowe można było się wykazać w quizie. Wszystkiemu towarzyszyła muzyka, walentynkowy koncert życzeń i oczywiście walentynkowa poczta (każdy z niecierpliwością czekał na swoją Walentynkę). Odbył się również błyskawiczny konkurs na najsympatyczniejszego kolegę i koleżankę. Było wesoło, miło, czarownie i całuśnie jak na ten dzień przystało. Życzymy sobie, aby taka pozytywna atmosfera panowała cały rok. Walentynkowy event zaplanowały i zrealizowały panie: p. Agnieszka Stunio – muzyka, p. Urszula Marzęda – wróżby, dekoracja, poczta walentynkowa, panie Mirosława Błaziak, Natalia Kowalczuk, Weronika Pepaś, Dorota Sidorczuk – scenariusz, konkursy, quizy, zabawy, rekwizyty, p.Ola Chmielewska – walentynkowa kino. Do zobaczenia za rok!

Akademia Kreatywnego Rozwoju

                W dniu 6 lutego 2019 r. druga grupa uczniów naszego Ośrodka uczestniczyła w zajęciach Akademii Kreatywnego Rozwoju na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. Tym razem tajniki przyrody i matematyki zgłębiali uczniowie klas IV i VI. Zajęcia rozpoczęły się od pokazu zatytułowanego Żywioły – bardzo interesującego, obrazującego walkę powietrza, wody, ognia i Ziemi. Następnie, w laboratorium komputerowym, zapoznaliśmy się z obsługą programu Algodoo, w którym tworzyliśmy różne obiekty, obserwowaliśmy ich zachowania i wyjaśnialiśmy proste zjawiska fizyczne. Na zajęciach doświadczalno-laboratoryjnych mieliśmy możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń, można było wszystko dotknąć i zobaczyć z bliska.

            Po przerwie obiadowej wróciliśmy na wykład popularno-naukowy z mechaniki, zilustrowany ciekawymi doświadczeniami. Chętni uczniowie zapraszani byli do udziału w niektórych doświadczeniach. Kolejnym punktem dnia były warsztaty rachunkowo-obliczeniowe, na których zgłębialiśmy wiedzę o liczbie π i twierdzeniu Pitagorasa. Do dyspozycji mieliśmy bardzo ciekawe pomoce dydaktyczne. Na koniec zajęć zwiedzaliśmy pracownie Instytutu Fizyki: jądrową, medyczną, optometrii i mikroskopii. Zajęcia w Akademii Kreatywnego Rozwoju były bardzo ciekawe. Uczniowie zmęczeni, ale szczęśliwi, pełni nowych wrażeń i doświadczeń wrócili do Ośrodka.

         Bardzo dziękujemy organizatorom za duże zaangażowanie, pomoc i serdeczność. Nie możemy doczekać się następnego spotkania. Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie www.akr.umcs.pl.

                                                                                                                  J.Szewczyk

Wyniki konkursu na Ozdoby Bożonarodzeniowe

Rozwiązany został konkurs na Ozdoby Bożonarodzeniowe organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Lublinie .
Zdobyliśmy liczne nagrody i wyróżnienia.
Laureatami konkursu zostali : 1 miejsce Bartosz Widyński,
                                                     3 miejsce zdobył Karol Popik,
Wyróżnienia:  Aleksandra Kosowska,  Bartłomiej Gałat,  Jakub Gałat, Alicja Babisz,  Filip Rojewski,  Julia Cękała,  Katarzyna Dzierzbicka, Emilka Kuźmiczuk, Nikola Wojciechowska, Daria Wolińska
W kategorii praca rodzinna przyznano  wyróżnienia:  Alan Oleszek, Filip Widyński, Bartłomiej Gałat, Zuzanna Marzec, Aleksandra Kosowska, są to dzieci z naszego przedszkola.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Dzień Kubusia Puchatka

 18 stycznia obchodziliśmy w szkole Dzień Kubusia Puchatka, bo właśnie dokładnie ten dzień to 137 rocznica urodzin twórcy Kubusia Puchatka – A.A.Milne’a. Było mnóstwo zabaw, malowania, układania i jedzenia małego „co nieco”.  Organizatorzy: N.Kowalczuk, E.Lipczak, W.Pepaś, J.Bąk, A,Chmielewska, U.Marzęda, A, Borzęcka – Sagan. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Piszą o nas!

 Po listopadowej wizycie gości z Niemiec, w tamtejszej prasie ukazał się artykuł o naszym Ośrodku. 
 O tym, jak działamy,jakie mamy sukcesy i problemy. Od wielu lat Wspólnota Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Munster utrzymuje kontakt z Ośrodkiem i wspomaga rodziny najuboższych wychowanków. Także teraz, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Stowarzyszenie Munster-Lublin zorganizowało zbiórkę pieniędzy na specjalistyczny sprzęt dla uczniów niewidomych. Otrzymaliśmy kwotę 43639,05 zł z przeznaczeniem na zakup profesjonalnych drukarek oraz maszyn brajlowskich. Dziękujemy!!!

Gratulacje Weronika!

W Domu Kultury w Łapach odbyło się podsumowanie 2. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Rzeka – natura, tradycja, kultura”, połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej.

Na konkurs wpłynęły 793 prace plastyczne z 109 placówek – szkół, świetlic, domów kultury, ognisk pracy pozaszkolnej oraz osób indywidualnych. Jury po wnikliwej ocenie prac przyznało 26 nagród, 35 wyróżnień oraz 88 kwalifikacji do wystawy. Należy podkreślić wysoki poziom nadesłanych prac, pomysły i warsztat twórczy młodych plastyków.

III nagroda powędrowała do – Weroniki Świszcz. Kwalifikacje do wystawy otrzymał Jarosław Wilczyński.

Junior roku 2018 w goalball – Wiktor Wójcik !!!

                                       GRATULACJE  WIKTOR!!!

Robert Prażmo wybrany Trenerem Roku w goalball!!!

          Tutaj chyba nie mogło być inaczej – trener Robert Prażmo, ze sporą przewagą został zwycięzcą w  kategorii goalball. Na pożegnanie z seniorską drużyną Lublina, zdołał zdobyć oba trofea, które były do wzięcia – Mistrzostwo Polski, oraz Puchar Polski. Do tego srebrny medal kobiet, oraz dwa brązowe krążki w kategorii juniorów i młodzików. Praca trenera jest również zauważalna podczas meczów, taktyczne zmiany, i umiejętne szachowanie czasami, to wyróżnia go na tle konkurencji. Statystyki mówią same za siebie, strzelone bramki przez zespół Lublina, bezpośrednio po wziętym czasie, świadczą o idealnym rozpracowaniu linii defensywnej rywali, tego nie widać w żadnym innym zespole. Ogromny postęp jego drużyny nie jest dziełem przypadku, a ciężkiej pracy, którą wykonuje razem ze swoimi zawodnikami. Wielkie gratulacje, i już nie możemy się doczekać co na przyszły sezon przygotuje nam trener, wraz z całym sztabem szkoleniowym.

Bardzo dobra robota Panie Trenerze!

Accessibility