Informacja

Z przyjemnością informujemy, że Uczniowski Klub Sportowy OKEJ otrzymał fudusze w kwocie 19 440 zł z programu grantowego Fundacji Polsat „Polskie Nadzieje Olimpijskie” z przeznaczeniem na letni wypoczynek, zakup sprzętu sportowego oraz zajęcia sportowe.

Znalezione obrazy dla zapytania polskie nadzieje olimpijskie

Znalezione obrazy dla zapytania fundacja polsat logo

Z wizytą w Muzeum Minerałów

                  W ramach „Programu działań na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców Miasta Lublin w latach 2016-2020” uczestnicy wzięli udział w drugiej części projektu którego celem było rozwijanie pasji i zainteresowań osób niepełnosprawnych w różnym wieku. Byliśmy z wizytą w Młynie Hipolit w którym to znajduje się piękna kolekcja minerałów, meteorytów i wielu wspaniałych skamielin. Wysłuchaliśmy wykładu na temat powstania naszej planety. Bawiliśmy się w poszukiwaczy złota, zwiedziliśmy okolicę podczas godzinnej przejażdżki bryczką. Nasz pobyt zakończył się ogniskiem. Realizacja projektu możliwa była dzięki dotacji pozyskanej  od Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w wysokości 2 128 zł.  

                                                                                                                                        Agnieszka Wardzińska

Od cukierka do papierka – słodka wizyta w „PSZCZÓŁCE”

                 

Dnia 13 czerwca uczniowie klasy I i III szkoły podstawowej odwiedzili  Fabrykę Cukierków PSZCZÓŁKA . B Bardzo sympatyczna pszczoła opowiedziała dzieciom o słodkiej pracy w fabryce, a następnie zabrała nas na wycieczkę po hali produkcyjnej w poszukiwaniu cukierków. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał słodki upominek.

Klasa II gimnazjum w Zoom Natury Janów Lubelski

 

Materiał o Laboratoriach Wiedzy w Parku Rekreacji Zoom Natury można było obejrzeć wczoraj o godz. 17. 00 na kanale LubelskaTV. Kto nie widział, niech obejrzy teraz:)

Opublikowany przez Zoom Natury 25 czerwca 2015

Klasa II gimnazjum w dniach 14-15 czerwca przebywała na wycieczce w Janowie Lubelskim. Celem było poznanie atrakcji Parku Rekreacyjnego Zoom Natury. Razem z uczniami pojechały panie: Alicja Bagińska – wychowawca i Iwona Kraśnicka. Noclegi były na wyspie w pawilonach w pokojach 2-osobowych.

Kontynuuj czytanie

WYCIECZKA DO ENERGYLANDII, KRAKOWA I KOPALNI SOLI W BOCHNI

Dzięki fundacji ,,Zmieniamy życie” w dniach 7- 8.06.2018 r. kilkoro wychowanków naszego internatu, pod opieką p. Bernardy Kasprzak i p. Iwony Korgul, miało możliwość bezpłatnego wyjazdu na wycieczkę.

Pierwszym i najbardziej wyczekiwanym miejscem, jakie odwiedziliśmy była Energylandia. Jest to największy w Polsce park rozrywki zlokalizowany w miejscowości Zator, gdzie na przestrzeni 26 hektarów znajduje się ponad 60 różnego rodzaju urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych.

Na miejscu czekała na nas masa atrakcji, takich jak: rollercoastery, gokarty, wieża ciśnień, karuzele. Nie zabrakło również strefy aquaparku, stworzonej do wypoczynku lub skorzystania z basenu i rozmaitych wodnych zjeżdżalni. Czas umilały występy magików, animatorów rozrywki, pokazy pirotechniczne. Byliśmy także w nowoczesnym kinie 7d.

Drugi dzień wycieczki przeznaczyliśmy na zwiedzanie Krakowa. Odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego,
a następnie Katedrę na Wawelu i krypty, w których spoczywają władcy Polski i wielcy rodacy. Weszliśmy na sam szczyt Wieży Zygmuntowskiej, by podziwiać dzwon Zygmunta ważący 12 ton. Z tego miejsca podziwialiśmy wspaniałą panoramę miasta. Na koniec mieliśmy możliwość obejrzenia krótkiego filmu
o legendach krakowskich.

Ostatnim punktem naszej wycieczki była Kopalnia Soli w Bochni. Ponad 200 metrów pod ziemią podziwialiśmy najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni. Mieliśmy poczucie wyprawy w czasie dzięki ekspozycjom multimedialnym. Spotkania z królami, kupcami genueńskimi oraz duchem mnicha były niecodzienną lekcją historii.

Składamy serdeczne podziękowania  fundacji ,,Zmieniamy  życie” za dostarczenie nam wielu przyjemnych, niezapomnianych wrażeń, tworzących radosne wspomnienia. 

 

LEGENDY LUBELSKIE W DOTYKOWYCH ILUSTRACJACH

W czwartek, 7 czerwca br. w internacie odbyły się warsztaty w ramach projektu stypendialnego „Tyflonarracja o historii Lublina” realizowany we współpracy z Muzeum Historii Miasta Lublina oraz Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością KUL.

Zajęcia prowadziła p. Magdalena Szubielska.
Projekt zakłada przygotowanie grafik dotykowych przedstawiających: wybrane lubelskie zabytki, osoby
i zdarzenia istotne dla historii miasta, a także mapy i plany pokazujące, jak na przestrzeni wieków rozwijał się Lublin.

Na czwartkowych zajęciach wychowankowie po wysłuchaniu dwóch legend: „O czarciej łapie” i „O śnie Leszka Czarnego” wykonali ilustracje dotykowe. Posłużą one do przygotowania dotykowych książek obrazkowych.

Projekt jest zrealizowany w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

Organizator: p. Agata Nicińska- Cichowlas

Fabryka bombek i nie tylko!

W dniu 12 czerwca zespoły ZET  A, B gimnazjum oraz ZET IV uczestniczyły w wycieczce do fabryki bombek w Staszowie. Zostaliśmy oprowadzeni po fabryce i poznaliśmy poszczególne etapy produkcji bombek od momentu hartowania szkła do zdobienia. Sami również wykonaliśmy bombki na warsztatach i zrobiliśmy zakupy w sklepie przyfabrycznym. Z fabryki pojechaliśmy do pałacu w Kurozwękach, zwiedziliśmy lochy, pałac. Uczestniczyliśmy w safari Bizon. Na terenie kompleksu znajduje się 85 bizonów sprowadzonych z Ameryki Północnej. Ostatnim punktem programu były ruiny zamku w Krzyżtoporze. W roli przewodnika świetnie sprawdziła się pani Magda. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.                                                                                                                                                                                                                                               Agnieszka Wardzińska

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego

Na uroczystość zakończenia Roku Szkolnego zapraszamy 22 czerwca (piątek) o godzinie 11:00

Dobry Start

„Dobry Start” to 300 zł wsparcia wypłacanego raz w roku wszystkim uczniom.

Kto może otrzymać wsparcie?

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Jak otrzymać świadczenie dobry start?

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Gdzie i kiedy złożyć wniosek?

Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia wnioski można złożyć także drogą tradycyjną (papierową) w placówkach, które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Chodzi tu o urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń)  właściwą dla miejsca zamieszkania rodzica ubiegającego się o wyprawkę na dziecko (w przypadku powiatów świadczenia będą realizowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie). Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Kiedy rodzina otrzyma wsparcie?

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia. Złożenie wniosku o świadczenie dobry start w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września.

Wycieczka grupy III do Kielc, Jaskini Raj i zamku Krzyżtopór – 05.06.2018r.

Zwiedzanie Jaskini Raj wywarło wielkie wrażenie tworami przyrody – ale był zakaz fotografowania.

Kielce – to sympatyczny deptak im. H. Sienkiewicza i smakowity obiad w Pierogowej Izbie.

Zwiedzając zamek Krzyżtopór przenieśliśmy się w czasie do XVII w. Wyobrażaliśmy sobie jak wyglądały komnaty, sale, zaplecze kuchenne, bastiony i jak wyglądało wówczas życie w takim zamku.

Szkoda było nam opuszczać ten urokliwy zakątek historii Polski.

Organizatorzy:
                                                                                                                                                                                                                                             Ewa Paterkowska

Dorota Polonis

Accessibility