Sukces na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej!

                W dniach 10 – 29 lipca 2019 r. trzy  wychowanki z naszego Ośrodka: Nikola, Emila
i Agata brały udział w XXIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej Impresje Artystyczne – Ciechocinek 2019.  Przez dwa tygodnie przed festiwalem ruszyły warsztaty wokalne, podczas których wychowanki z profesjonalnymi instruktorami: Ludmiłą Małecką, Adrianną Olędzką, Eweliną Kordy, Joanną Wojnowską,  Mariuszem Urbaniakiem i Mario Szaban ćwiczyły emisję głosu, dykcję, artykulację, repertuar i śpiew, by w jak najlepszy sposób zaprezentować się przed ciechocińską publicznością. O laury walczyło 45 uczestników w kategoriach do 16 i 25 roku życia.  – Nikola zdobyła III miejsce w kategorii do lat 16, a Agata wyróżnienie w kategorii do 25 roku życia.  Pracom jury przewodniczył Andrzej Frajndt z zespołu Partita. Kolejne dni festiwalu poświęcono na koncert galowy, gdzie gwiazdą wieczoru był zespół Alubali z Gruzji oraz koncert laureatów. Opiekę podczas wyjazdu nad wychowankami sprawowały panie: Grażyna, Berta, Renata i Kamila – mama Emilii.

Temat: WNIOSKI O DOWÓZ UCZNIÓW Z TERENU GMINY LUBLIN

        Rodzice nowo przyjętych uczniów, zainteresowani dowozem dziecka do szkoły, proszeni są o złożenie w sekretariacie do 29 lipca wniosku. Wnioski złożone po tym terminie będą rozpatrywane przez przewoźnika dopiero we wrześniu.

Półkolonie już za nami!

Kino, koncert muzyki poważnej, wyjście do Ogrodu Saskiego i chwile relaksu na placu zabaw, basen, wyjście do groty solnej, zajęcia z Muzykoterapeutką, wspólne robienie gofrów, spacery i nocowanie – tym tygodniem zakończyliśmy nasze półkolonie. Wreszcie przyszedł długo oczekiwany czas na wakacje, hura!

 

Półkolonie w Ośrodku

Jesteśmy już po półmetku naszych półkolonii, które zaczęły się 1 lipca. W ubiegłym tygodniu jedna z grup była na basenie, odwiedziliśmy grotę solną, spacerowaliśmy po Placu Litewskim, jedliśmy lody na Krakowskim Przedmieściu, bawiliśmy się na placu zabaw, wspólnie piekliśmy szarlotkę, braliśmy udział w warsztatach bębnowych, ale oprócz przyjemności był też czas na pracę. Tydzień zakończyliśmy piątkowym nocowaniem w Ośrodku, a w sobotę rano zadowoleni rodzice przyszli odebrać swoje pociechy. 🙂

Ach, to nasze morze!

Lato w pełni, ale w Jastrzębiej Górze na szczęście jeszcze tłumów nie ma. Korzystamy z uroków nadmorskiej plaży, spacerujemy, a po południu ćwiczymy umysły. Trenerzy lansują nową modę – lato 2019, zachęcając do relaksu w saunie.

 

„I cóż powiecie na to, że już zbliża się lato?”

 

            Wszystkim dzieciom i ich Rodzicom życzymy wspaniałych, wesołych i bezpiecznych wakacji . Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń, bajkowych przygód i samych słonecznych dni!

                                                                                                                                                        Życzy  Dyrekcja SOSW

                                                                                                                                                                                       

Zakończenie roku szkolnego 2018/19

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/19 obecni byli goście specjalni: Panią Jolanta Szafrańska i ks. Grzegorz Brudny z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, którzy byli inicjatorami zbiórki funduszy w Muenster dla naszego Ośrodka.
Pani dyr Ośrodka Iwona Majewska przedstawiła działania edukacyjno-wychowawcze i osiągnięte sukcesy uczniów. Podkreśliła nawiązane kontakty międzynarodowe z podobnymi placówkami i planowane zadania na przyszły rok w ramach programu Erasmus plus.
Uczniowie III G pożegnali się ze szkołą, dziękując gronu pedagogicznemu za pracę, pomoc w nauce i trudnych sytuacjach.
Uczennica Kasia Dzierzbicka pożegnała absolwentów gimnazjum życząc im samych sukcesów i powodzenia w nowej szkole.
Akademię uatrakcyjniły występy artystyczne w wykonaniu uczniów: sióstr Horoś, Lenki Magryś, Weroniki Pałki, Kuby Siergieja i Nikoli Wojciechowskiej, która na zakończenie zaśpiewała piosenkę Anny Jantar „Baju, Baj”.
Uroczystość zorganizowały:
Alicja Bagińska
Iwona Korgul
Bernarda Kasprzak
Ewa Paterkowska
Dorota Polonis
 

Nasze wakacyjne okno!

Sukces Patrycji i Bartka!

W dniu 18 czerwca uczestniczyliśmy w uroczystym wręczeniu wspaniałych nagród zdobytych w konkursie plastycznym pt. „Literatura niemiecka w ilustracjach dzieci i młodzieży”, które odbyło się w siedzibie Konsulatu Honorowego Republiki Federalnej Niemiec w Lublinie, II miejsce w konkursie zdobył Bartek Małecki. Specjalną nagrodę od Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie otrzymała Patrycja Wójciak. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu każdy uczestnik konkursu, jak i każdy nauczyciel otrzymał dyplom. Uroczystość przebiegała w niezwykle miłej, kameralnej atmosferze. Bardzo dziękujemy Panu Konsulowi Prof. dr hab. Andrzejowi Kidybie za ciepłe przyjęcie oraz Pani Marcie Puczyk, która czuwała nad naszym samopoczuciem. W sierpniu przez miesiąc (ok. 01.08.-02.09), prace nagrodzone i wyróżnione zostaną nagrodzone i wywieszone w formie wystawy we Foyer Urzędu Miasta przy Pl.Łokietka 1. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy. Brawo Patrycja i Bartek!

 

Laureaci na spotkaniu z Prezydentem Lublina

Jak co roku, nie mogło nas zabraknąć w gronie uczniów lubelskich szkół zaproszonych na spotkanie laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów artystycznych z Prezydentem naszego miasta. Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta organizatorem konkursów muszą być instytucje prowadzące statutową działalność artystyczną – domy kultury, biblioteki, muzea.

A oto Laureaci:     

Szkoła Podstawowa:

 1. Magdalena Pęcak
 • 49 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PANTEL – Brązowy medal
 • XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” – I miejsce
 1. Michał Sochal
 • XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” – III miejsce

Gimnazjum:

 1. Weronika Świszcz
 • II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Rzeka Dziedzictwo Natury, Kultury i Tradycji” – III nagroda
 1. Malwina Stanisławska
 • IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Wakacje” – nagroda
 • XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” – II Miejsce
 1. Dominik Bednarczyk
 • XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” – I Miejsce
 1. Filip Rojewski
 • XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” – II Miejsce
 1. Helena Motyl
 • XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” – I Miejsce
 1. Bartłomiej Małecki
 • XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” – III Miejsce

Uczniów do konkursów przygotowała pani Agata Nicińska-Cichowlas

Liceum Ogólnokształcące:

 1. Artur Malec:
 • XVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Darujmy światu pokój” – nagroda specjalna

Ucznia do konkursu przygotowała pani Agnieszka Kita.

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!!!

 

Accessibility