Jak pracują dziennikarze. Warsztaty dla dzieci w redakcji Dziennika Wschodniego

21 marca 2015
W sobotę w redakcji Dziennika Wschodniego odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Zamknij Oczy Dotknij Sztuki”. Tym razem uczestnicy poznali pracę dziennikarzy.
Podczas zajęć zwiedzaliśmy pomieszczenia redakcji. Byliśmy w sekretariacie, potem obejrzeliśmy pokój fotoreporterów, następnie dziennikarzy sportowych. Na końcu był pokój z dużym stołem i widokiem na plac Litewski. – To pokój do ważnych zebrań – mówi Sebastian. – Oraz gabinet redaktora naczelnego – dodaje Kamilka.

Szczególnie podobało nam się to, że w redakcji jest dużo komputerów. Do gustu przypadł nam również duży fotel redaktora naczelnego.
Poznaliśmy również dzień z życia dziennikarzy. – Praca redakcji zaczyna się już o godzinie 7 – mówią dzieci.

Podczas zajęć wcieliliśmy się w rolę dziennikarzy przeprowadzających wywiady z gwiazdami filmu i sportu. Napisaliśmy też krótki artykuł opisujący wizytę w redakcji. – To ciekawa praca, chciałabym w przyszłości być dziennikarką – mówi Emilka. – A ja chciałabym być redaktorką – dodaje Kamilka. – Mi się tu bardzo podoba – powiedziała Pola.

Zamknij Oczy Dotknij Sztuki to cykl warsztatów edukacyjnych z zakresu sztuki współczesnej, designu, mediów, oraz różnorodnych technik plastycznych. Podczas zajęć spotykają się dwie grupy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – osoby widzące i niewidome lub niedowidzące.

W sobotnich zajęciach wzięli udział: Emilka Kuźmiczuk, Kamilka Liwak, Pola Buczkowska, Sebastian Marcinkowski, Franek Buksiński, Arek Marcinkowski, Gaja Galey Szczepańska, Natalka Pawłat, Hania Buksińska i Michał Wardziński.
Aby obejrzeć film z wizyty w redakcji oraz zdjęcia wejdź  na podany adres  https://www.youtube.com/watch?v=zuNpBSfr1w0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Accessibility