Kwiecień , Maj 2015

*Światowy Dzień Książki dla Dzieci – zajęcia wychowawczo-plastyczne na, których  dzieci zapoznały się z etapami powstawania książki dawniej i dziś, poznały sposoby dbania o jej wygląd, dobierały właściwie rekwizyty do tytułów bajek, wykonały zakładki do książek.                     
*Dzień czekolady- słodki dzień w świetlicy, w którym dzieci dowiedziały się wszystkiego o powstawaniu czekolady oraz smakowały jej w postaci płynnej i gorącej z owocami tzn fondue.                                                                                                                                                         
*Dzień ludzie bezdomnych – to zajęcia bardzo smutne, na których dzieci dowiedziały się kto to taki człowiek bezdomny, jak go postrzegamy i jak możemy mu pomóc.                                                                               
*Dzień ochrony zabytków– poznawanie zabytków Lublina poprzez wirtualny spacer po mieście, poznanie znaczenia słów dotyczących zabytków.                                                                       
*Dzień Ziemi- wdrażanie dzieci do szanowania środowiska poprzez zagadki, krzyżówki, analizę wiersza „Wycieczka” i segregowanie śmieci do odpowiednich pojemników.                           
* Dzień konia- kształtowanie postawy niesienia pomocy zwierzętom, wysłuchanie opowiadania „Mój przyjaciel koń”, wykonanie  zabawki konika z materiałów wtórnych oraz podkowy na szczęście                                                                                                                                      
* Egzotyczne podróże- cykl zajęć dotyczących poznawania różnych kontynentów, krajów, ich kultur, zwyczajów, przyrody, mody, muzyki itd.                                                                                  
Święto narodowe- Konstytucja 3 Maja-  zapoznanie dzieci z początkami powstania naszej Ojczyzny i jej historią na mapie, symbolami narodowymi i ich reprezentacji, śpiewanie hymnu.                                                                                                                                                           
*Kominiarskie szczęście- w dzień kominiarza zawitali do świetlicy prawdziwi kominiarze i opowiadali dzieciom o swej niebezpiecznej pracy pokazując sprzęt, którym posługują się na co dzień w pracy.                                                                                                                                     
* Proszę Słonia- wyjście do Teatru  Andersena na spektakl „Proszę Słonia. Dzieci oglądając sztukę teatralną poznały historię bohatera, którego  wcześniej wykonały do konkursu o tym samym tytule                                                                                                                                            
.*Savoir- vivre- cykliczne zajęcia dotyczące odpowiedniego i kulturalnego zachowania się w różnych życiowych sytuacjach i miejscach                                                                                             
*Dzień Bibliotekarza- dzieci na zajęciach poznały tajniki pracy w bibliotece, w księgarni i sklepie z książkami np. w empiku, rozwiązywały krzyżówki i słuchały opowiadania o porządku w bibliotece.                                                                                                                              
*Franek z krainy szczęścia– wyjście na spektakl teatralny wykonany przez dzieci z SOSW  nr 2 w Lublinie dotyczący dzieci niepełnosprawnych.                                                                               
 *Magiczny Ogród– wyjazd dzieci do Janowca, Magicznego ogrodu w celu poznawczym jak i zabawy, gdzie przeniosły się w bajkową krainę poznając różne postacie tam żyjące, rośliny i inne czekające na nich atrakcje.                                                                                                             
*Kwiatek dla Mamy – dzieci wykonały kwiaty z własnymi zdjęciami jako prezent dla swoich mam a także układały dla nich życzenia.                                                                                    
* Zadziwiające owady– wyjazd dzieci na wystawę o tym samym tytule. Dzieci poznały różne owady żyjące wśród nas, oglądały przez mikroskopy części ciała owadów, poznały pracę pszczół i mrówek oraz oglądały tropikalne owady w postaci naturalnej jako eksponaty galerii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Accessibility