Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, Dzień Wiosny

Dnia 21 marca odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Nasi uczniowie na tę okoliczność przygotowali bogaty program artystyczny. Uczniowie odśpiewali hymn osób niepełnosprawnych i zatańczyli taniec z mopami. W rytm rapu śpiewali o przyjaźni i o tym, że mogą na siebie liczyć. Wszystkich zachwycił indywidualny pokaz baletowy w wykonaniu Ninki. Starsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w walcu do piosenki „What a wonderful word”.  Obchodząc po raz drugi to święto uczymy naszych uczniów z Zespołem Downa by walczyli o swoje prawa, by ich głos był słyszany, kiedy potrzebują wsparcia w zakresie ochrony zdrowia, edukacji i znalezienia pracy po to, by być w pełni częścią społeczeństwa.
Organizatorzy: B.Dziduch
E.Podstawka
21 marca to także obchody Dnia Wiosny. Uczniowie młodsi mogli zobaczyć przedstawienie naszego teatru „Rekwizyt” pt. „Bajeczka o małpce”. Wręczono także nagrody za konkurs „Najpiękniejsza Marzanna” a starsi uczniowie uczestniczyli w konkursach fizyczno – matematycznych przygotowanych przez Panie: J.Szewczyk i A.Bagińską. Zakończeniem tego dnia był mecz w piłkę nożną: nauczyciele kontra uczniowie, który zakończył się wynikiem 23:11 dla nauczycieli! Emocji w tym dniu było bardzo wiele! Zapraszamy do galerii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Accessibility