Wycieczka do Łańcuta

1 czerwca 2017 r. uczniowie klasy drugiej gimnazjum wraz z opiekunami: p.Alicją Ostrzyńską i p.Aldoną Kałkus uczestniczyli w wycieczce do Łańcuta. Celem wycieczki było pogłębienie zainteresowań uczniów oraz poszerzenie dotychczasowej teoretycznej wiedzy historycznej i społecznej poprzez bezpośredni kontakt z „żywą historią”.
Głównym punktem programu było obejrzenie jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce – Zamku w Łańcucie. Słynie ona ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowyotacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

Uczniowie podziwiali piękne pomieszczenia, w których mieszkały rody Lubomirskich i Potockich. Zachwyt wzbudzały meble, żyrandole, podłogi, przedmioty codzienego użytku i cudowne bukiety suszonych kwiatów oraz wystrój i unikatowa kolorystyka pomieszczeń zamkowych.

Po obejrzeniu pałacu, oranżerii i powozowni młodzież spacerowała po pięknym pałacowym parku podziwiając stare drzewa, różnobarwne kwiaty, rzeźby, fontanny. Piękna tego dnia aura w pełni prezentowała czerwcowe walory ogrodu.

Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń, zobaczyli interesujące miejsca, zrobili sporo pamiątkowych zdjęć i stali się bogatsi o nowe doświadczenia.
Opracowały: Izabela Miazga, Dominika Czuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Accessibility