Na podium z fotografią i piórem

Krystian Wierdak z kl 3 gimnazjum zdobywając I miejsce

 w Wojewódzkim Konkursie Twórczości LiterackiejZawsze niech będzie słońce”- pokonał 68 uczniów z 22 szkół województwa lubelskiego.

Krystian pisząc opowiadanie na zamojski  konkurs reprezentował naszą szkołę w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Emilia Kuźmiczuk z klasy V otrzymała NAGRODĘ w IV Ogólnopolskim Konkursie Fotograficzno-Literackim „Zamknij w kadrze, opowiedz biało-czerwonym atramentem”.

Praca Emilki polegała na zrobieniu artystycznego zdjęcia w Parku Narodowym w Suścu i na poetyckim opisaniu krajobrazu z fotografii. Dodatkowo w tym jubileuszowym dla Polski roku należało nawiązać w swojej pracy do patriotycznych, historycznych wydarzeń opisywanej okolicy.

 Rezerwat „Szum” poznała Emilka w tym roku szkolnym dzięki trzydniowej wycieczce do Suśca we wrześniu. Fotografie i pobyt tam zainspirowały ją do poznania przyrody i historii roztoczańskiej.

Dominika Czuj z kl.3 gimn. w tym samym konkursie zdobyła WYRÓŻNIENIE, opisując Kamieniołomy Roztocza i walki partyzanckie na ich terenie w 1943r.

Konkursom patronowała  Lubelska Pani Kurator, burmistrzowie miast i gminy oraz Nadleśnictwo Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Uczniów inspirowała fotograficznie i literacko mgr Renata Łęczyńska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Accessibility