WYCIECZKA DO ENERGYLANDII, KRAKOWA I KOPALNI SOLI W BOCHNI

Dzięki fundacji ,,Zmieniamy życie” w dniach 7- 8.06.2018 r. kilkoro wychowanków naszego internatu, pod opieką p. Bernardy Kasprzak i p. Iwony Korgul, miało możliwość bezpłatnego wyjazdu na wycieczkę.

Pierwszym i najbardziej wyczekiwanym miejscem, jakie odwiedziliśmy była Energylandia. Jest to największy w Polsce park rozrywki zlokalizowany w miejscowości Zator, gdzie na przestrzeni 26 hektarów znajduje się ponad 60 różnego rodzaju urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych.

Na miejscu czekała na nas masa atrakcji, takich jak: rollercoastery, gokarty, wieża ciśnień, karuzele. Nie zabrakło również strefy aquaparku, stworzonej do wypoczynku lub skorzystania z basenu i rozmaitych wodnych zjeżdżalni. Czas umilały występy magików, animatorów rozrywki, pokazy pirotechniczne. Byliśmy także w nowoczesnym kinie 7d.

Drugi dzień wycieczki przeznaczyliśmy na zwiedzanie Krakowa. Odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego,
a następnie Katedrę na Wawelu i krypty, w których spoczywają władcy Polski i wielcy rodacy. Weszliśmy na sam szczyt Wieży Zygmuntowskiej, by podziwiać dzwon Zygmunta ważący 12 ton. Z tego miejsca podziwialiśmy wspaniałą panoramę miasta. Na koniec mieliśmy możliwość obejrzenia krótkiego filmu
o legendach krakowskich.

Ostatnim punktem naszej wycieczki była Kopalnia Soli w Bochni. Ponad 200 metrów pod ziemią podziwialiśmy najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni. Mieliśmy poczucie wyprawy w czasie dzięki ekspozycjom multimedialnym. Spotkania z królami, kupcami genueńskimi oraz duchem mnicha były niecodzienną lekcją historii.

Składamy serdeczne podziękowania  fundacji ,,Zmieniamy  życie” za dostarczenie nam wielu przyjemnych, niezapomnianych wrażeń, tworzących radosne wspomnienia. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Accessibility