Akademia Kreatywnego Rozwoju

                W dniu 6 lutego 2019 r. druga grupa uczniów naszego Ośrodka uczestniczyła w zajęciach Akademii Kreatywnego Rozwoju na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. Tym razem tajniki przyrody i matematyki zgłębiali uczniowie klas IV i VI. Zajęcia rozpoczęły się od pokazu zatytułowanego Żywioły – bardzo interesującego, obrazującego walkę powietrza, wody, ognia i Ziemi. Następnie, w laboratorium komputerowym, zapoznaliśmy się z obsługą programu Algodoo, w którym tworzyliśmy różne obiekty, obserwowaliśmy ich zachowania i wyjaśnialiśmy proste zjawiska fizyczne. Na zajęciach doświadczalno-laboratoryjnych mieliśmy możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń, można było wszystko dotknąć i zobaczyć z bliska.

            Po przerwie obiadowej wróciliśmy na wykład popularno-naukowy z mechaniki, zilustrowany ciekawymi doświadczeniami. Chętni uczniowie zapraszani byli do udziału w niektórych doświadczeniach. Kolejnym punktem dnia były warsztaty rachunkowo-obliczeniowe, na których zgłębialiśmy wiedzę o liczbie π i twierdzeniu Pitagorasa. Do dyspozycji mieliśmy bardzo ciekawe pomoce dydaktyczne. Na koniec zajęć zwiedzaliśmy pracownie Instytutu Fizyki: jądrową, medyczną, optometrii i mikroskopii. Zajęcia w Akademii Kreatywnego Rozwoju były bardzo ciekawe. Uczniowie zmęczeni, ale szczęśliwi, pełni nowych wrażeń i doświadczeń wrócili do Ośrodka.

         Bardzo dziękujemy organizatorom za duże zaangażowanie, pomoc i serdeczność. Nie możemy doczekać się następnego spotkania. Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie www.akr.umcs.pl.

                                                                                                                  J.Szewczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Accessibility