#ZOOstań w domu

#ZOOstań w domu

Żeby zachęcić was do udziału w cyklu spotkań # domowe zoo na profilu wrocławskiego zoo,  proponujemy krótki spacer  po zoo warszawskim.

https://www.facebook.com/WarszawskieZOO/videos/3659457780762774/

 

A oto niektórzy mieszkańcy tego zoo:

AZIZI

Azizi urodził się 17 maja 2000 r. w Zurichu, skąd w wieku 8 lat trafił do naszego ZOO. Jest dorodnym i dojrzałym samcem, o czym świadczy srebrne futro pokrywające jego grzbiet. Jako najstarszy „chłopak” w stadzie wiedzie prym wśród dwójki pozostałych, czyli ośmioletniego Vikinga i dziesięcioletniego Bwany. Azizi to niezły żarłok, ale jak wszystkie goryle ma skłonności do tycia i bez kłopotu może osiągnąć wagę ponad 200 kg! Aby zapobiec nadmiernemu przyrostowi masy goryle rzadko dostają banany i słodkie owoce, na korzyść porów, sałaty rzymskiej, papryki i innych niskokalorycznych roślin.

COCORO

Nie ma chyba nikogo, kto od razu nie rozpoznałby charakterystycznie ubarwionego tukana wielkiego zwanego tukanem toko. To jeden z największych tukanów na świecie. Wyrazisty i wielki żółty dziób jest w rzeczywistości bardzo delikatny i lekki. Jego rolą jest termoregulacja. Przysmakami toko są miękkie owoce, bezkręgowce i drobne kręgowce. Nasz Cocoro czeka na przyjazd (a nie przylot) samicy, dla której już wije przytulną dziuplę – nie gniazdko;

HUGO

Niezwykle okazały i sympatyczny blisko 10 letni hipopotam nilowy. To całkiem dojrzały wiek jak na hipopotama, co sprawia, że nie jest obojętny na wdzięki o ponad 27 lat starszej Pelagii. W ciepłe dni można je oglądać, jak pływają w przestronnym basenie zewnętrznym, z niecierpliwością wyczekując południa, kiedy to dostają złożone z jabłek i marchewek drugie śniadanie. Zima mają do dyspozycji basen wewnętrzny, który dzielą z roślinożernymi piraniami paku, karpiami, jaziami i karasiami.

BEATA

Piękna i dostojna, melanistyczna, czyli czarna odmiana jaguar. Jej wieloletnim partnerem jest klasycznie ubarwiony Kali, z którym doczekała się już kilka miotów potomstwa. Wszystkie maluchy odziedziczyły kolor po mamie i po usamodzielnieniu się pojechały do innych ogrodów zoologicznych. Na co dzień para mieszka oddzielnie, gdyż jak ogromna większość kotów jaguary są samotnikami i nie zawsze są względem siebie pokojowo usposobione.

przygotowały w ramach RMI: A. Jóźwik, A. Płachta, E. Wiejak

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.