Znajdź swój dziecięcy rysunek w domu, albo jakikolwiek który masz teraz.
Przeanalizuj pod kątem wartości artystycznych i emocjonalnych.
Nie ważne jak ten rysunek wygląda może to być bazgroł dziecięcy, zygzaki, głowonogi. Stań się ekspertem a zarazem odkrywcą swojej pracy, bądź dla siebie życzliwy w ocenach. Zwróć uwagę na kolorystykę, formę, przypomnij sobie jakie emocje towarzyszyły jak powstawała ta praca!
Na chwile zatrzymaj te emocje we wspomnieniach, może to być radość, zadowolenie, duma, itd. To forma komunikacji, co chciałeś/aś powiedzieć przez tą pracę plastyczną? Jaką historię opowiada? Pomyśl jakim wspaniałym, indywidualnym jesteś twórcą Ty sam!
Dla chętnych przesyłam film do obejrzenia. Pokazywane są prace dzieci i artystów, poproszono ekspertów o odgadnięcie czyje to są prace. Wielu ekspertów zajmujących się sztuką nie potrafiło odróżnić, które to są prace artystów a które dzieci. https://www.youtube.com/watch?v=RqNtHjdNWzA
Zobacz dziecięce rysunki wielkich mistrzowie, niektóre bardzo ambitne a inne przecietne.
https://kukulturze.pl/dzieciece-obrazy-wielkich-mistrzow/
Często nie rozumiemy sztuki nowoczesnej, bo jest trudna i niezrozumiała. Sprawdź czy jesteśmy w stanie odróżnią sztukę współczesną od dziecięcych rysunków?
Wassily Kandinsky, „Pierwsza abstrakcyjna akwarela”
,,Malarstwo jest żywym, pełnym sił witalnych zjawiskiem, które nie poddało się klasyfikacji i skatalogowaniu” ~Kandinsky
Materiał przygotowała: A. Kita
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.