Bądźmy życzliwi na co dzień –
to nic nie kosztuje…

Dnia 21 listopada 2017 r. – obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.Skąd się wziął pomysł tej akcji?
Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 r. w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących, aby wszelkie problemy rozwiązywali w sposób pokojowy.
Obecnie to święto jest już obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Do jego najważniejszych celów należy zaliczyć:

  • uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji,
  • zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego,
  • wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.

A jak to wyglądało w naszej Szkole?
Dzień Życzliwości był bardzo radosnym dniem. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele chętnie uczestniczyli w akcji, która polegała na tym, aby na listku Drzewa Życzliwości, przygotowanego we współpracy z RMI, napisać coś miłego i sprawić komuś radość.
Wszyscy przecież wiemy, że życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Dodatkową atrakcją było to, że każdy, kto wziął udział w akcji otrzymywał znaczek, który sprawiał, że tego dnia nie był pytany.
Po raz kolejny pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole to nie są tylko słowa, ale również czyny. Pomagamy sobie na co dzień i mówimy coś miłego, aby pozytywna energia, którą przekazujemy innym, powróciła do nas ze zdwojoną siłą???

Dzień życzliwości zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami: M. Fatygą oraz M. Kościuk

 

Metryka
Autor tekstu: Monika Kościuk
Opracowanie red.: Anna Sotirow, Elżbieta Czyżewska
Publikacja: Elżbieta Czyżewska