Matematyka dla każdego

„Nauka niejedno ma imię” o tym najlepiej wiedzą uczniowie naszej szkoły, którzy w ramach Doświadczalno – Chemicznego Koła Zainteresowań biorą udział w wycieczkach edukacyjnych, które umożliwiają rozwijanie wiedzy i zapoznanie się z możliwościami jej zastosowania w pracy naukowej i w życiu codziennym.

Stąd zapewne popularność cyklicznych zajęć odbywających się w Instytucie Matematyki w ramach projektu „MATEMATYKA DLA KAŻDEGO” organizowanych przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie.
Dnia 15 stycznia 2018 r. w ramach projektu młodzież naszej szkoły pod opieką pani Zofii Radej uczestniczyła w warsztatach „Czy statystyka kłamie?”. W trakcie spotkania studenci wydziału matematyki zaprezentowali, jak poradzić sobie z wszechobecnymi danymi statystycznymi, jak je rozumieć i skąd wiedzieć, czy można im wierzyć.
W warsztatach wzięli udział nie tylko pasjonaci matematyki, ale także uczniowie, w których ten przedmiot nie budzi entuzjazmu. Być może była to okazja, aby się przekonać, że „matematyka ważna jest dla każdego”.

 

Metryka