Uczniowie z Branżowej Szkoły Usługowej I stopnia   kształcący  się w zawodzie kucharz, dzięki życzliwości Pani Bożeny Choiny,  uczestniczyli  w wycieczce zawodowej do „Dworu Choiny” w Kazimierzówce.

Młodzież z klas 3kz, 3kzp, 2kzp i 2tzp   miała okazję zapoznać się z organizacją pracy w restauracji hotelowej i kuchni, profesjonalnym wyposażeniem gastronomicznym, aranżacją wnętrz w hotelu oraz sali restauracyjnej. Uczniowie mieli także możliwość obserwować czynności wykonywane przez profesjonalnych kucharzy, kelnerów i pracowników recepcji.

Ponadto Kacper z klasy 3kzp, Artur z  3kz  oraz Magda i Julka z  2tzp,korzystając z umiejętności i doświadczenia zawodowego  Właścicielki Restauracji, wykonali ćwiczenia praktyczne z zakresu obsługi kelnerskiej – nakrywania stołów, zasad podawania potraw i poruszania się z tacami.

Również atrakcją dla naszych uczniów był przygotowany obiad, który został zaserwowany zgodnie z zasadami sztuki kelnerskiej. Obiad  złożony z dwóch dań oraz wykwintnego deseru bardzo smakował wszystkim uczestnikom i pozwolił także zapoznać się z nowoczesnymi trendami dekorowania potraw. Posiłek spożyliśmy w ogrodzie hotelowym, otoczonym pięknym krajobrazem.

Wycieczkę zawodową zorganizowali nauczyciele przedmiotów gastronomicznych: Pani Agnieszka Dziedzic, Pani Monika Wójcik i Pan Michał Pawlak, którzy sprawowali opiekę nad młodzieżą w trakcie wyjazdu.

Wycieczka była pierwszym etapem planowanej współpracy między SOSW im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie  a Dworem Choiny w Kazimierzówce. Mamy nadzieję, że podjęte działania zwiększą atrakcyjność kształcenia zawodowego w naszej szkole i pozwolą uczniom odnaleźć się na rynku branży gastronomicznej w przyszłej pracy zawodowej.

Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Choina – Właścicielce Restauracji za możliwość zorganizowania takich zajęć, zaprezentowanie swojego doświadczenia zawodowego i otwartej postawy wobec naszego Ośrodka. 

Zapraszamy do galerii zdjęć …

Autorzy tekstu:

Agnieszka Dziedzic
Michał Pawlak