sosw_foto_1.jpg

 

SZKOLNE KOŁO LIGI OCHRONY PRZYRODY ŚWIĘTUJE

Kwiecień to szczególny miesiąc dla miłośników naturalnego środowiska, przyrody, Ziemi i ekologów.
Po wycieczce edukacyjnej do Oczyszczalni ścieków na Hajdowie (zorganizowanej z okazji Dnia Wody), przyszedł czas na kolejną wycieczkę edukacyjną do Centrum Ogrodniczego (zorganizowana z okazji Dnia Ziemi). W środę 26 kwietnia 2017 r. w Centrum Ogrodniczym uczniowie klasy 1 kz poznali różne typy i odmiany roślin iglastych. Pracownice Centrum przedstawiły także warunki uprawy i pielęgnacji iglaków. Młodzież z zainteresowaniem słuchała cennych instrukcji dotyczących zabezpieczania iglaków na zimę i pierwszych czynności pielęgnacyjnych na wiosnę. Wszystkie wskazówki wykorzystamy poszerzając naszą rabatę o sadzonki roślin iglastych, które otrzymaliśmy w prezencie od Pana Kierownika. Niestety pogoda płata nam figla i cały dzień pada. Otrzymane rośliny posadzimy, jak tylko przestanie padać! Na naszej rabacie będzie rosnąć już 9 iglaków. Przy okazji młodzież policzyła, iż z posadzonych jesienią 30 krokusów zakwitło 19 roślin.
Natomiast we wtorek (25 kwietnia 2017 r.) młodzież uczestniczyła w akcji Sprzątania świata. Z tej okazji uczniowie klasy 2 iz wyplewili założoną na jesieni rabatkę kwiatową. W pielęgnacji rabatki pomagała Wiktoria Ożga kl. 1 al, która jak sama powiedziała, kocha kwiaty. Dopełnieniem wiosennych prac ogrodniczych było nawożenie, posadzonych w ubiegłym roku oraz rosnących w pobliżu budynku szkoły, roślin iglastych.
Także we wtorek uczniowie klasy 1 al uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji Listy dla Ziemi. Listy stanowią element 9. edycji programu Po Stronie Natury. Celem akcji jest kształtowanie postaw i świadomości ekologicznej Polaków, a w szczególności zachęcanie do działania na rzecz natury, by mogły z jej uroków korzystać przyszłe pokolenia. W czasie akcji, w całej Polsce dzieci i młodzież w napisanych przez siebie listach zachęcali dorosłych do proekologicznych zachowań i działań na rzecz natury. W tym roku tematyka dotyczyła niskiej emisji oraz gospodarki odpadami. Pisanie Listów dla Ziemi to już tradycja w naszej szkole. Pierwszy raz młodzież pisała listy w roku 2015. Napisane listy są eksponowane w sali nr 106, w ten sposób uczniowie klasy 1al będą edukować kolejnych uczniów naszej szkoły, by byli po stronie natury.
Natomiast dla całej społeczności szkolnej została przygotowana wystawa fotograficzna Mój pupil. Swoje ulubione, domowe zwierzęta chętnie zaprezentowali na fotografiach uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły. Na wystawie pojawiły się psy, koty, papużki a nawet chomik. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali ulubieńców oraz dowiadywali się, jak powinno opiekować się zwierzętami.

Opiekę nad uczniami w trakcie wszystkich działań sprawowały opiekunki Szkolnego Koła LOP panie: Iwona Kraśnicka i Anna Sotirow.

 

GALERIA

 

 

Opracowanie red.:
Anna Sotirow
Elżbieta Czyżewska

Kontakt

 SOSW dla Dzieci i Młodzieży
 Niepełnosprawnych
 im. Prof. Zofii Sękowskiej
 20-425 Lublin, ul. Wyścigowa 31


  • Telefon: 81 532 - 19 - 44
  • Telefon: 81 532 - 80 - 57
  • FAX: 81 534 - 94 - 64
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa

mapa

Kalendarz

styczeń 2021
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Dzisiejsza data: 26-01-2021
Imieniny : Tymoteusza, Michala .Jutro : Anieli, Jerzego . Wszystkiego najlepszego!