sosw_foto_1.jpg

 

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Bądźmy życzliwi na co dzień –
to nic nie kosztuje…

Dnia 21 listopada 2017 r. – obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.
Skąd się wziął pomysł tej akcji?
Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 r. w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących, aby wszelkie problemy rozwiązywali w sposób pokojowy.
Obecnie to święto jest już obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Do jego najważniejszych celów należy zaliczyć:

- uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji,
- zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego,
- wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.

A jak to wyglądało w naszej Szkole?
Dzień Życzliwości był bardzo radosnym dniem. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele chętnie uczestniczyli w akcji, która polegała na tym, aby na listku Drzewa Życzliwości, przygotowanego we współpracy z RMI, napisać coś miłego i sprawić komuś radość.
Wszyscy przecież wiemy, że życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Dodatkową atrakcją było to, że każdy, kto wziął udział w akcji otrzymywał znaczek, który sprawiał, że tego dnia nie był pytany.
Po raz kolejny pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole to nie są tylko słowa, ale również czyny. Pomagamy sobie na co dzień i mówimy coś miłego, aby pozytywna energia, którą przekazujemy innym, powróciła do nas ze zdwojoną siłą???


Dzień życzliwości zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami: M. Fatygą oraz M. KościukGALERIA
Opracowanie red.:
Anna Sotirow
Elżbieta Czyżewska

Kontakt

 SOSW dla Dzieci i Młodzieży
 Niepełnosprawnych
 im. Prof. Zofii Sękowskiej
 20-425 Lublin, ul. Wyścigowa 31


  • Telefon: 81 532 - 19 - 44
  • Telefon: 81 532 - 80 - 57
  • FAX: 81 534 - 94 - 64
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa

mapa

Kalendarz

październik 2020
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Dzisiejsza data: 31-10-2020
Imieniny : Urbana, Saturnina .Jutro : Juliana, Lukasza . Wszystkiego najlepszego!