sosw_foto_1.jpg

 

WERNISAŻ WYSTAWY PODSUMOWANIEM PROJEKTU

Dnia 19 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły: Aftyka Daniel, Brankiewicz Adrianna, Piliszko Oliwia, Popławska Agata, Szaniawska Klaudia i Wąchała Aleksandra, pod opieką Pani Magdaleny Fatygi i pani Ewy Kożuszek uczestniczyli w wernisażu wystawy w Galerii Labirynt przy ul. Popiełuszki 5 w Lublinie.

Wystawa stanowi podsumowanie półrocznego projektu edukacyjno - artystycznego „Miasto, którego nie widać” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowanego w naszej szkole z inicjatywy pani wicedyrektor Barbary Białkowskiej, pod kierunkiem pani Ewy Kożuszek, w ramach wiedzy o kulturze. Projekt realizowany był we współpracy ze środowiskiem lubelskich artystów wizualnych, tyflopedagogów, edukatorów i kustoszy muzeów, a jego autorką jest pani Magdalena Szubielska.
 
Celem projektu było przede wszystkim przełamywanie stereotypu osób z niepełnosprawnością wzroku jako pasywnych i niezdolnych do działań twórczych. Uczniowie w ramach warsztatów wykonywali różnego rodzaju prace: tworzyli rzeźby ceramiczne, rysunki wypukłe, pisali opowiadania i ilustrowali je ilustracjami sensorycznymi, a także robili zdjęcia w przestrzeni wokół szkoły. Uczestniczyli też w zajęciach w przestrzeni publicznej, zapoznawali się z dziełami współczesnych artystów wizualnych, zwiedzali muzea lubelskie, odbywali spotkania z artystami.
 
Wernisaż uświetniło przybycie wielu znakomitych gości: artystów, fotografików, pracowników naukowych wyższych uczelni oraz mediów: telewizji i radia. Na wystawie obecna była również pani dyrektor Iwona Majewska.
 
Ekspozycja jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością wzroku i czynna dla zwiedzających do 28 lutego 2018 roku w Galerii Labirynt przy ul. Popiełuszki 5 w Lublinie.


W imieniu młodych artystów zapraszam nauczycieli, uczniów i rodziców do podziwiania prezentowanych prac.


GALERIA

Opracowanie red.:
Anna Sotirow
Elżbieta Czyżewska

Kontakt

 SOSW dla Dzieci i Młodzieży
 Niepełnosprawnych
 im. Prof. Zofii Sękowskiej
 20-425 Lublin, ul. Wyścigowa 31


  • Telefon: 81 532 - 19 - 44
  • Telefon: 81 532 - 80 - 57
  • FAX: 81 534 - 94 - 64
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa

mapa

Kalendarz

listopad 2020
pwścpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Dzisiejsza data: 26-11-2020
Imieniny : Delfiny, Sylwestra .Jutro : Waleriana, Wilgiusza . Wszystkiego najlepszego!