Dnia 27.09.2017r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie uczestniczyli w XIV Lubelskim Festiwalu Nauki zorganizowanym przez wyższe uczelnie i ośrodki naukowe Lubelszczyzny.

Młodzież naszej szkoły pod opieką Zofii Radej, opiekuna Szkolnego Koła Chemiczno- Doświadczalnego, zwiedziła Instytut Biotechnologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego uczestnicząc w projektach:
– Śniadanie biotechnologa
– Grupa krwi – od czego zależy i jak ją identyfikujemy
– Na tropie roślinnego DNA
– Naturalne kosmetyki – teoria i praktyka.

Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się pod hasłem „Nauka – pomiędzy tradycją a współczesnością”. Ideą festiwalu jest popularyzacja nauki poprzez prezentację tematycznie dobranych, ciekawych i fascynujących młodzież projektów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub wręcz niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak i te, które przy pomocy prostych środków można przeprowadzić we własnym zakresie. Uczestnictwo naszej szkoły
w festiwalu to już kilkuletnia tradycja. Pokazy były jak zwykle bardzo interesujące i widowiskowe. Młodzież nie tylko oglądała prezentowane eksperymenty, ale też aktywnie w nich uczestniczyła.

 

 

Metryka
Autor tekstu: Zofia Radej
Opracowanie red.: Anna Sotirow, Elżbieta Czyżewska
Publikacja: Elżbieta Czyżewska