Od w październiku nasza szkoła uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania (CodeWeek). Jest to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, programowaniem, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. W tym roku odbyła się już siódma edycja tego wydarzenia. Nasza szkoła zorganizowała własną aktywność pt.: „Zagadki logiczne”.W ramach tego wydarzenia młodzież rozwiązywała zagadki, grała w gry rozwijające myślenie, kreatywność oraz uczące programowania. Zorganizowaliśmy konkurs „Super kody”, gdzie każdy przy użyciu swojego smartfona z czytnikiem kodów QR mógł odpowiedzieć na pytania z dziedziny IT. Bardzo dużo emocji wzbudził test na platformie Kahoot. Każdy samodzielnie sprawdzał swoje wiadomości i szybkość działania, ucząc się rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Tydzień Kodowania był doskonałą okazją do integracji uczniów naszej szkoły.

Inicjatywę zorganizowali nauczyciele: Barbara Korzeniowska, Ewa Piotrowska, Monika Borucka.

Dziękujemy wszystkim za udział!!!