Ważniejsze wydarzenia w świetlicy szkolnej w II semestrze roku szkolnego 2016/17

· Urodziny Świetliczaka. Wspólne przystrajanie tortu świeczkami, nakrywanie do stołu, układanie niezbędnych akcesoriów do świętowania, składania życzeń Jubilatom i uczenie dobrych manier savoire- vivre podczas zabaw urodzinowych (cały semestr)

· Dzień Pizzy- Zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej- Lubartowska 77 ,, Jedno miejsce- wiele możliwości”. Udział dzieci w pieczeniu pizzy, samodzielne dobieranie składników, układanie na cieście, dekorowanie składnikami.

· ,, Bal nad bale”-organizacja balu karnawałowego.Udział dzieci w balu karnawałowym, wspólne zabawy przy muzyce, degustacja słodkiego poczęstunku.

· Słodkie Walentynki- udział dzieci w słodkich konkursach i zabawach.

· Dokarmiamy ptaki, pamiętamy o nich podczas zimy- malowanie drewnianych karmników, przygotowanie pożywienia w postaci kulek z ziaren i tłuszczu dla małych przyjaciół.Samodzielne wykonanie karmnika z odpadów typu pet, puszek itp.

· Kot z papieru, wykonanie dekoracji z okazji Międzynarodowego Dnia Kota.

· Wyjście z dziećmi do Urzędu Pocztowego, samodzielne kupowanie znaczków i kartek pocztowych, wypisywanie życzeń, adresowanie i wrzucanie kartek do skrzynki pocztowej.

· Zabawa w małego ogrodnika – przygotowanie podłoża, sadzenie roślinek kwitnących oraz warzyw: cebuli, selera, pietruszki. Przygotowanie cebulkowej dekoracji okiennej w butelce plastikowej.

· Tłusty czwartek w świetlicy- samodzielne wykonanie- wycinanie i smażenie drożdżowych oponek. Posypywanie cukrem i degustacja pyszności.

· Pieczenie ciasta bananowegojako kontynuacja zajęć wychowawczych do tematu

,, Skąd przylatują do nas banany?”

· Dzień cukiernika- wykonanie drożdżowych bułeczek, zagniatanie przez dzieci, formowanie kulek, nadziewanie dżemem.

· Ekologiczna Marzanna – wykonanie przez dzieci Marzanny z materiałów ekologicznych na konkurs szkolny

· Składniki pokarmowe- czy wiesz co jesz?- zajęcia o zdrowym odżywianiu. Wspólne wykonanie piramidy zdrowia, wyszukiwanie i naklejanie wartościowych produktów na piramidę wg WHO z 2016.Zdrowe kanapki w świetlicy- zajęcia nt. zdrowego odżywiania połączone z degustacją wartościowych produktów

· Wykonanie przez dzieci ozdoby wielkanocnej- wianuszka ze skorupek jajek i dekoracyjnych elementów

· Wyjście dzieci do Galerii Labirynt na interaktywną wystawę ,, Zamknij oczy”.

· Dzień Europy-zajęcia poświęcone państwom Unii Europejskiej. Prezentacja symboli, praca z mapą, zagadki i ciekawostki.

· Warsztaty archeologiczne w Zamku Lubelskim pn. „Najdawniejsze dzieje Ziemi Lubelskiej” 

· Udział w projekcie ,, Lublin 2017. Jeden dzień”. Celem projektu było udokumentowanie jednego dnia z życia miasta. Podczas zajęć, dzieci pokazały jak efektownie pomalować fartuszek dla MAMY z okazji Jej święta.

· Wyjazd do lasu Dąbrowa w ramach Dnia Dziecka. Wspólny spacer po lesie, zabawy przy ognisku, degustacja kiełbasek.

· Współpraca ze studentami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w ramach której powstał krótki reportaż o naszej szkole i pracy świetlicy. Dostępny jest na stronie Wczesnego Wspomagania Rozwoju i Youtube.

· Plenerowy Dzień Dziecka. Organizacja wyjazdu do Lasu Dąbrowa, spotkanie

z leśnikiem, spacer po lesie, wspólne grillowanie przy ognisku.

· Zabawy plastyczne w szkolnym ogródku- malowanie rękami na rozciągniętej folii.

· Udział w Festiwalu Roślin Owadożernych w Tarasach Zamkowych. Dzieci oglądały i słuchały jak rośliny potrafią pożerać różne żyjątka np. muchy, pająki ślimaki czy małe gryzonie i się nimi żywić. Za uważne słuchanie dostały do świetlicy kilka roślin owadożernych.

· Wyjście dzieci do Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie celem poznania najnowocześniejszego sprzętu strażackiego, który wyjeżdża na akcje ratownicze ,zwiedzanie budynku straży pożarnej i wozów bojowych.

– Słodkie podkowy szczęścia dla TATY – upieczone ciasteczka w postaci podkowy dzieci samodzielnie ozdabiały lukrem i dekorowały według własnego pomysłu. Zapraszamy do galerii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Accessibility