Koncert Pana Darka Tokarzewskiego

16 stycznia 2018 roku w naszym Ośrodku miał miejsce niezwykły koncert.
Przyjechał do nas Pan Darek Tokarzewski kojarzony z zespołem VOX, z recitalem polskich kolęd i pastorałek.
Na początek parę faktów i ciekawostek z życia tego sympatycznego artysty:
Pan Dariusz Tokarzewski – żona Mariola, dwie córki Katarzyna i Agnieszka oraz pies Gucio. Jest muzykiem i kompozytorem, kształcił się w Średniej Szkole Muzycznej w Lublinie oraz na UMCS – Inst. Artystyczny, który ukończył z tytułem magistra. Był wiolonczelistą Włościańskiej Orkiestry Symfonicznej w Zamościu oraz w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Pracował jako kierownik muzyczny w Teatrze Lalki i Aktora w Lublinie i Agencji Artystycznej „Estrada” w Lublinie.
W 1987 zastąpił Ryszarda Rynkowskiego w zespole VOX z którym koncertował w NRD, RFN, USA, Kanadzie, Australii, oraz w niezliczonych koncertach na terenie kraju. Nagrał z grupą VOX kilka płyt długogrających m.in.: „VOX”, „Sing, Sing, Sing” z orkiestrą Gustawa Broma, „Cudowna podróż”, „Moda i miłość”, „Najpiękniejsze kolędy polskie” i przepiękną pastorałkę pt. „Bóg się rodzi w ubogiej stajence”, do której napisał tekst i melodię.
Pan Darek Tokarzewski jest społecznikiem, brał udział w wielu koncertach charytatywnych, z których dochód przeznaczony był na rzecz dzieci niepełnosprawnych.
Jego hobby to zbieranie starych instrumentów strunowych, gra na gitarze, pływanie długodystansowe oraz jazda na rowerze.
Do naszego Ośrodka przybył punkutualnie i koncert rozpoczął od sympatycznej rozmowy z naszymi uczniami. Po zaśpiewaniu kilku mniej znanych kolęd zaprosił do śpiewania wszystkich obecnych. Podkreślił bardzo dobrą znajomość tekstów i melodii kolęd śpiewanych przez naszych uczniów. Wielką przyjemnością dla Emilki, Julki, Kamili, Leny i Nikoli było zaśpiewanie do mikrofonu kolęd z Panem Darkiem. Świąteczny czas płynął bardzo szybko i przeplatany był anegdotami opowiadanymi przez Pana Darka.
Godzina, którą gościł w naszym Ośrodku Pan Darek to uczta dla ducha i ucha. Od początku do końca.
Dziękujemy bardzo i zawsze gorąco zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Accessibility