Październik obfitował w wizyty zagranicznych gości w naszej szkole. Na początku miesiąca przybyli do nas nauczyciele z Niemiec – pani Kathrin Fiebiger i pan Marco Hilbers, którzy pracują w szkole specjalnej w Bornheim. Państwo mieli okazję przyjrzeć się pracy naszej szkoły, porozmawiać z nauczycielami i uczniami oraz podzielić się swoim zawodowym doświadczeniem. Przy okazji pobytu u nas zwiedzili Lublin i okolice, posmakowali potraw z polskiej kuchni oraz nawiązali nowe znajomości.
Ponadto, 25 października naszą szkołę odwiedził Chanuka, zaprzyjaźniony z nami mieszkaniec Sri Lanki. Poprowadził warsztaty w języku angielskim, przedstawiając informacje kulturowe na temat swojego kraju. Spotkanie pozwoliło uczniom na kontakt z żywym i autentycznym językiem. Była to idealna szansa na przełamanie bariery językowej, a także sposób na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim.