Przypominamy całej społeczności naszej szkoły o tym, że znaleźliśmy się w gronie finalistów pilotażowej edycji Szkolnych Budżetów Obywatelskich.

O wyborze placówek zdecydowały wyniki konkursu, który polegał na opracowaniu planu działań na rzecz rozwijania samorządności uczniowskiej.

Każda ze zwycięskich placówek otrzyma 4 tys. zł. na przeprowadzenie na swoim terenie Szkolnego Budżetu Obywatelskiego oraz wsparcie organizacyjne i merytoryczne.

Od czerwca reprezentanci naszej szkoły uczestniczą w szkoleniach dotyczących realizacji tego projektu. Wszystko po to aby pilotować tworzenie, promowanie, a już wkrótce realizację pomysłów, które zostaną sfinansowane.

Szkolny Budżet Obywatelski to jeden z pierwszych elementów obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrekcję oraz pozostałych pracowników naszej szkoły do zapoznania się z Regulaminem Szkolnego Budżetu Obywatelskiego oraz harmonogramem działań. Zachęcamy Wszystkich do składania własnych projektów – należy wykorzystać do tego celu załącznik 2. Do każdego projektu należy dołączyć listę poparcia projektu z załącznika 3.

Pamiętajcie, że projekty muszą być zgodne z prawem i statutowymi zadaniami szkoły oraz nie mogą naruszać planów szkoły, a ich efekty muszą być ogólnodostępne (czyli powinna móc z nich korzystać cała społeczność szkolna).

Szczegóły znajdują się w Regulaminie Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.

W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu z koordynatorkami projektu w naszej szkole (p. Magdaleną Fatygą i p. Moniką Borucka). Zapraszamy również na maraton pisania projektów, który odbędzie się w sali konferencyjnej 11 października 2021 r. w godzinach 9.55 – 10.55.

O wyborze zwycięskich projektów zdecyduje społeczność naszej szkoły w tajnym głosowaniu.

Życzymy wielu pomysłów i owocnej pracy przy pisaniu projektów.

Pozdrawiamy Szkolny Zespół Roboczy.

Magdalena Fatyga

Monika Borucka

Regulamin

Załącznik_1

Załącznik_2.pdf

Załącznik_2.docx

Załącznik_3.pdf

Załącznik_3.docx