Kwiecień to miesiąc wytężonej pracy dla członków Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody. Wiosenne działania rozpoczęliśmy od podziwiania kwitnących w marcu krokusów. Zakwitło ich ponad 40!

Tradycyjnie wiosną odwiedziliśmy zaprzyjaźnione z nami Centrum Ogrodnicze. Tym razem 12 kwietnia udaliśmy się na warsztaty na temat roślin ozdobnych. Pracownica Centrum przedstawiła nam typologie roślin, omówiła zasady sadzenia i pielęgnacji roślin ozdobnych. Oczywiście, jak zawsze, otrzymaliśmy rośliny do wzbogacenia naszej szkolnej rabaty roślin iglastych. Rośnie na niej już 16 iglaków. Teraz wyplewiliśmy ziemie wokół krzewów, zasililiśmy nawozem i korą wyściółkowaliśmy wokół roślin.
Natomiast w dniach 10 i 13 kwietnia członkowie SK LOP już po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Listy dla Ziemi. Na specjalnym papierze listowym, wykonanym z makulatury, który otrzymaliśmy od Fundacji Ekologicznej ARKA, młodzież napisała listy do swoich kolegów i rodziny, wyrażając troskę i niepokój o stan środowiska naturalnego. Napisane listy można przeczytać w bibliotece szkolnej.
Nie zapomnieliśmy też o naszej rabacie kwiatowej. Pięknie kwitną, otrzymane od miłośników kwiatów i posadzone jesienią, cebule tulipanów i hiacynty. Ponadto posadziliśmy bratki, wyrwaliśmy wszystkie chwasty i napowietrzyliśmy ziemię wokół bylin.
Działaniem, które wpisało się w obchody Dnia Ziemi była akcja Posprzątajmy Lublin na wiosnę. W ramach tej akcji pozamiataliśmy teren wokół budynku szkoły oraz wykonaliśmy gazetkę o zasadach segregacji śmieci.
Ponadto 19 kwietnia w ramach edukacji przyrodniczej odbyło się spotkanie z panem Zbigniewem Jóźwikiem – podróżnikiem, przyrodnikiem – fizjologiem roślin i uczestnikiem 6 wypraw naukowo-badawczych na Spitsbergen. Po zakończeniu prelekcji gość obejrzał specjalnie przygotowaną gazetkę ścienną pt. „Polscy podróżnicy i odkrywcy” oraz wyraził uznanie dla różnorodnej działalności ekologiczno-przyrodniczej naszych uczniów. Inicjatorem spotkania był pan Roman Fiut – nauczyciel zawodowych przedmiotów introligatorskich. Koordynatorkami pracy uczniów w

Szkolnym Kole Ligi Ochrony Przyrody są opiekunki Koła: p. Anna Sprawka-Sotirow i Iwona Kraśnicka

Metryka
Autor tekstu: Anna Sotirow
Opracowanie red.: Anna Sotirow, Elżbieta Czyżewska
Publikacja: Elżbieta Czyżewska