14 lutego społeczność naszej szkoły świętowała walentynki. Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował walentynkowy konkurs „All you need is love”. Uczniowie obejrzeli prezentację, dzięki której poznali ciekawe fakty z historii Święta Zakochanych, dowiedzieli się także, kim był św. Walenty. Tradycyjnie chętnych do udziału w zmaganiach konkursowych było wielu, a tym razem udział mogli wziąć wszyscy, ponieważ quiz odbył się w aplikacji Kahoot! Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali „miłosne łamigłówki”, wykazując się przy tym sporą wiedzą na temat walentynek, a także słynnych par literackich i filmowych, czy piosenek dla zakochanych. A zadania wcale nie były łatwe…
Nasuwa się tylko jeden wniosek – nasi uczniowie wiedzą, co to znaczy KOCHAĆ…
Gratulujemy wszystkim, a szczególnie osobom, które zdobyły miejsca na podium!!!
Zwycięzcy otrzymali walentynkowe torby ekologiczne, a w nich słodkie niespodzianki – piękne piernikowe serca przygotowane przez naszych szkolnych kucharzy z pasją pod kierunkiem pani Agnieszki Dziedzic.
Podczas wspólnego walentynkowego świętowania uczniowie i nauczyciele mogli także zaprezentować swoje walentynkowe stylizacje w kolorze czerwonym. Było ich naprawdę dużo. Jednak najciekawszy strój przygotowała Klara Siuciak z klasy 3tzp, dlatego też właśnie do niej powędrował walentynkowy słodziak – biały miś…
Klasa 3ppA pod opieką pani Doroty Zalewskiej przygotowała dla wszystkich pyszne upominki – własnoręcznie upieczone i udekorowane serduszkowe ciasteczka.
W szkole działała też „Poczta Walentynkowa” zorganizowana przez Samorząd. Uczniowie przez kilka dni mogli wrzucać do specjalnych skrzynek zaadresowane kartki, a 14 lutego trafiły one do adresatów. Trzeba też podkreślić, że w zabawę włączyli się również nauczyciele.
Serdecznie dziękujemy pani Urszuli Rzekęć-Kołacz, która wraz z SU przygotowała bardzo ciekawą walentynkową gazetkę „Chemia uczuć”, a także wspierała nas w roznoszeniu poczty. Dzięki niej wiemy, jak to z tym zakochaniem bywa…
Nasze podziękowania kierujemy także do uczniów, którzy bardzo aktywnie włączyli się w organizację walentynek:
Nikola Wojciechowska – 2al,
Sebastian Sidor – 3itp,
Stanisław Najda – 3itp,
Szymon Kłudka – 4ktp,
Eryk Pawlikowski – 4ktp

Działania SU koordynowały: Monika Borucka, Magdalena Fatyga, Magdalena Majdańska