18 lutego 2020 r. w naszej szkole odbył się „Dzień Otwartych Drzwi” z udziałem zaproszonych uczniów klas ósmych oraz ich opiekunów. Wszystkich zaproszonych gości powitała Pani Dyrektor Iwona Majewska.
W trakcie spotkania przedstawiono prezentację dotyczącą oferty kształcenia oraz filmy omawiające charakterystykę zawodów: technika informatyka, technika masażysty, technika archiwisty, kucharza i ogrodnika.
Następnie zaproszeni uczniowie mieli możliwość zapoznać się w praktyce ze specyfiką zawodów:

  • Technik informatyk – „Nowoczesne technologie w branży informatycznej”, „Warsztaty montażu podzespołów komputera oraz budowania sieci komputerowej”, „Prezentacja pracy drukarki trójwymiarowej”, „Programowanie aplikacji mobilnych na tabletach”.
  • Technik masażysta – Prezentacja stanowiska pracy masażysty wraz z potrzebnymi środkami wspomagającymi, uczniowie wykonali klasyczny masaż leczniczy nadgarstka, ramienia, stawu łokciowego i przedramienia na sobie lub na ochotnikach. Podczas masowania omawiano anatomiczno – fizjologiczne podstawy funkcjonowania masażu.
  • Technik archiwista – Klasyfikowanie materiałów archiwalnych, praktyczne odczytywanie materiałów staro-piśmiennych (księgi parafialne), przeglądanie starych zdjęć z zasobów NAC, słuchanie historycznych nagrań. Warsztaty genealogiczne – jak samodzielnie odszukać swojego przodka bez wychodzenia z domu. Profesjonalne tworzenie drzewa genealogicznego swojej rodziny.
  • Kucharz – Prezentacja nakrycia stołu, wystawa książek związanych z gastronomią, prezentacja multimedialna, pokaz wykonywania drobnych wyrobów cukierniczych z ciasta francuskiego, kosz owoców, degustacja, zaproszenie do obejrzenia pracowni gastronomicznej.
  • Ogrodnik – Gazetka informacyjna przedstawiająca specyfikę zawodu, akcesoria ogrodnika, kompozycje kwiatowe, sadzonki kwiatów.
  • XVII Liceum Ogólnokształcące – Oferta profilu kształcenia.
  • Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy dla Uczniów z Niepełnosprawnościami Sprzężonymi – Prezentacja prac wykonanych przez uczniów.
  • ERASMUS+ – Prezentacja projektu.

Zaproszeni uczniowie zapoznali się z klasopracowniami w naszej szkole.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich opiekunom za aktywny udział w spotkaniu.

Wszystkim zaangażowanym nauczycielom serdecznie dziękujemy za współpracę przy organizacji przedsięwzięcia.

Organizatorzy:
Monika Grum
Agnieszka Najda
Michał Pawlak

Metryka
Autor tekstu: Monika Grum
Opracowanie red.: Anna Sotirow, Elżbieta Czyżewska
Publikacja: Elżbieta Czyżewska